Ekstraklasa. Mecz do jednej bramki – Ruch rozbił Górnika Łęczna

Ruch Chorzów rozbił na wyjeździe Górnika Łęczna, wygrywając aż 4:0 w meczu 16. kolejki Lotto Ekstraklasy. Gole dla Niebieskich zdobyli Piotr Ćwielong, Adam Pazio, Jarosław Niezgoda i Jakub Arak.

Spotkanie dwóch ostatnich drużyn ligowych rozgrywek rozpoczynało sobotnie zmagania w Lotto Ekstraklasie. Obie ekipy przed dzisiejszym starciem zebrały raptem po czternaście punktów.

£ukasz Surma, Szymon Drewniak i Sergiusz PrusakOd pierwszego gwizdka sędziego przewagę uzyskali goście, którzy już w 10. minucie wysunęli się na prowadzenie. Łukasz Moneta znakomicie zacentrował do wbiegającego w pole karne Piotra Ćwielonga, a ten pewnym strzałem pokonał golkipera łęcznian. Chwilę później Ruch zadał kolejny cios. Tym razem na listę strzelców wpisał się Adam Pazio, wykorzystując niezdecydowanie w bramce Sergiusza Prusaka. W dalszej fazie meczu podopieczni Andrzeja Rybarskiego często gościli na połowie rywali, jednak w żaden sposób nie potrafili sforsować dobrze zorganizowanej defensywy rywali.

Marcin Kowalczyk Bartosz Œpi¹czka Libor HrdlickaPo zmianie stron Duma Lubelszczyzny ciągle szukała sposobu na zdobycie kontaktowego gola, lecz akcje gospodarzy zazwyczaj były przerywane przed polem karnym chorzowian. W dodatku, po godzinie gry, za brzydki faul z boiska wyleciał Radosław Pruchnik. Chwilę później Niebiescy prowadzili już 3:0. Łukasz Moneta trafił w słupek, do piłki dobiegł Jarosław Niezgoda i uderzeniem z kilku metrów dopełnił jedynie formalności. W 79. minucie na boisku pojawił się Jakub Arak, który minutę później skutecznym strzałem głową przypieczętował okazałe zwycięstwo gości. Ostatecznie zawodnicy Waldemara Fornalika triumfowali 4:0.

Ruch, dzięki wygranej, awansował na 13. miejsce w ligowej tabeli. Górnik z kolei spadł na ostatnią pozycję. W następnej kolejce Niebiescy podejmą na własnym stadionie Jagiellonię Białystok, a łęcznianie zagrają na wyjeździe z Lechią Gdańsk.