Ekstraklasa. Stal wygrywa z Zagłębiem; Remis Jagiellonii z Radomiakiem

W poniedziałkowych spotkaniach 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy Stal Mielec pokonała Zagłębie Lubin (4:2), a Jagiellonia Białystok zremisowała z Radomiakiem Radom (1:1).

W ostatnim dniu zmagań odbywających się w ramach 11. kolejki polskiej Ekstraklasy Stal podejmowała u siebie Zagłębie Lubin. Strzelanie w Mielcu po niespełna kwadransie rozpoczął Mateusz Mak, który wykorzystał dośrodkowanie Grzegorza Tomasiewicza. W 22. minucie Tomas Zajic podał do Erika Daniela, a ten przymierzył z narożnika „szesnastki”, doprowadzając do remisu. Przyjezdni jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. Krystian Getinger przerwał płaską centrę z prawej strony, pokonując tym samym własnego golkipera. Był to już trzeci gol samobójczy kapitana Stali.

Po zmianie stron arbiter podyktował rzut karny dla mielczan. Do wykonania „jedenastki” podszedł Grzegorz Tomasiewicz, który pewnie wyrównał stan rywalizacji. Po ponad godzinie gry Mateusz Mak ponownie skorzystał z dośrodkowania. Jego pierwsza próba została odbita przez Dominika Hładuna, ale dobitka znalazła drogę do siatki. Pomocnik po raz drugi w karierze zanotował więc dublet w Ekstraklasie. Kropkę nad „i” w 75. minucie postawił Marcin Flis, który głową pokonał bramkarza. Pod koniec spotkania boisko z powodu otrzymania drugiej żółtej kartki musiał opuścić Aleksandar Pantić, przez co „Miedziowi” kończyli mecz w osłabieniu.

Stal dzięki wygranej jest na 8. miejscu z dorobkiem 15 punktów, natomiast Zagłębie z taką samą liczbą „oczek” zajmuje 9. lokatę. Lubinianie jednak mają jedno zaległe spotkanie.

***

W ostatnim meczu kolejki Jagiellonia Białystok mierzyła się z Radomiakiem Radom. Początek spotkania był dość wyrównany. Obie drużyny kreowały groźne sytuacje. Gospodarze byli pierwszymi, którzy wykorzystali jedną z takich okazji. Taras Romanczuk zagrał do Bojana Nastasicia. Bośniak zacentrował z lewej strony, a akcję z bliskiej odległości wykończył Fedor Cernych. Po pół godzinie gry sędzia skorzystał z systemu wideoweryfikacji i podyktował rzut karny dla gości za kontakt piłki z ręką Jesusa Imaza. Do uderzenie z jedenastu metrów podszedł Karol Angielski. Napastnik po chwili cieszył się z doprowadzenia do remisu. Do końca meczu żadna z drużyn nie wpłynęła już na wynik, dlatego ostatecznie na tablicy świetlnej widniało 1:1.

Podział punktów w Białymstoku sprawił, że „Jaga” jest na 7. miejscu z 16 punktami, zaś Radomiak z 13 „oczkami” znajduje się na 13. lokacie.