Ekstraklasa. Grad bramek i podział punktów w Gliwicach

W spotkaniu 23. kolejki TMobile Ekstraklasy piłkarze Piasta Gliwice zremisowali przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze 2:2 (1:1). Gliwiccy kibice cieszyli się po bramkach Gerarda Badii i Bartosza Szeligi. Dla zabrzan trafili Rafał Kosznik oraz Piotr Brożek, który skierował futbolówkę do własnej bramki.

Przed spotkaniem Górnik Zabrze miał 4 punkty przewagi nad gospodarzami. Dlatego też podopieczni Józefa Dankowskiego musieli zrobić wszystko co w ich mocy, żeby dzisiejszej konfrontacji nie przegrać, ponieważ porażka spowoduje odrobienie aż trzech oczek przez gliwickiego Piasta i walkę o pozycję do końca rozgrywek.

Odważniej grę zaczęli przyjezdni. Groźne strzały oddali Erik Grendel i Bartosz Iwan. Uderzenia przyjezdnych były celne, ale na tyle słabe, że Dobrivoj Rusov nie miał problemów ze złapaniem futbolówki. Gospodarze mieli trudności z utrzymywaniem się przy piłce i to spowodowało, że dobrze grający Górnik wpakował piłkę do siatki słowackiego golkipera w 35. minucie. Niepilnowany Rafał Kosznik dostał piłkę w polu karnym i bez problemów dał prowadzenie gościom. Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać. Osiem minut później defensywa zabrzan zostawiła niekrytego Gerarda Badię. Hiszpan potężnym uderzeniem wpisał się na listę strzelców.

Po zmianie stron Górnik nadal przeważał, ale nie potrafił umieścić piłki w bramce. W 63. minucie w miejsce zupełnie niewidocznego Tomasza Podgórskiego na plac gry wszedł Bartosz Szeliga. Sześćdziesiąt sekund później ten sam zawodnik dał prowadzenie miejscowym. Efektowną asystę przy bramce zaliczył Kamil Wilczek – pomocnik gliwiczan zagrywał piłkę piętą.

Następne minuty to nieustanne ataki gości. Zazwyczaj kończyły się one niedokładnym podaniem do napastnika lub wybiciem przez Rusova piłki na rzut rożny. Trzy minuty przed końcem spotkania w pole karne zagrywał jeden z zabrzan. Nieszczęśliwa interwencja Piotra Brożka spowodowała, że Górnik cieszył się z gola. Była to ostatnia ciekawa akcja spotkania.

Podział punktów spowodował, że Górnik Zabrze znajduje się na 5. miejscu, zaś gliwiczanie zajmują ostatnią lokatę, premiowaną udziałem w grupie mistrzowskiej.

W następnej kolejce zabrzanie stoczą zacięty bój o punkty z Podbeskidziem Bielsko-Biała, natomiast piłkarze Angela Pereza Garcii zmierzy się z czternastą w tabeli Cracovią.