Polacy za granicą. Krychowiak znaczy gol(e)

Grzegorz Krychowiak przechodzi samego siebie. Reprezentant Polski strzelił dwie bramki, a jego Lokomotiw Moskwa pokonał na wyjeździe FK Tambow 3:2. Licząc wszystkie rozgrywki (klub plus reprezentacja), defensywny pomocnik zdobył już dziesięć goli w bieżącym sezonie!

W 29. minucie Grzegorz Krychowiak otworzył wynik spotkania, po tym jak mocno przymierzył zza pola karnego. Piłka po jego uderzeniu nabrała dziwnej rotacji i wpadła do siatki obok zaskoczonego całą sytuacją bramkarza rywali. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Maciej Rybus.

29-latek po raz kolejny błysnął w 55. minucie meczu, kiedy to najlepiej odnalazł się w „szesnastce” gospodarzy i strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał golkipera FK Tambow.

Tym samym defensywny pomocnik zdobył już swojego ósmego ligowego gola w trwającym sezonie. A licząc wszystkie rozgrywki (klub plus reprezentacja), „Krycha” ma na koncie aż dziesięć bramek. Bez dwóch zdań – Polak w bieżącej kampanii jest w życiowej formie.

Lokomotiw ostatecznie wygrał 3:2, dzięki czemu umocnił się na drugiej pozycji w tabeli rosyjskiej ekstraklasy. Podopieczni Jurija Siomina w następnej kolejce zmierzą się przed własną publicznością z Dynamem Moskwa, gdzie na co dzień występuje Sebastian Szymański (01 grudnia, godzina 14:30).