Polska – Słowenia. Remis biało-czerwonych na koniec roku

Reprezentacja Polski remisem ze Słowenią 1:1 zakończyła niezwykle udany rok pod wodzą Adama Nawałki. Na gola Mihy Mevlji odpowiedział w 80. minucie meczu Łukasz Teodorczyk. Szansę debiutu od selekcjonera otrzymali Jacek Góralski i Damian Dąbrowski.

Adam Nawałka po spotkaniu z Rumunią (3:0) pozwolił opuścić zgrupowanie Robertowi Lewandowskiemu, Łukaszowi Piszczkowi i Kamilowi Glikowi. W pierwszym składzie pojawili się zawodnicy, którzy rzadziej dostawali szansę gry, a którzy mieli udowodnić trenerowi, że można na nich liczyć, gdy zajdzie taka potrzeba. Selekcjoner dał również okazję do debiutu w narodowych barwach Jackowi Góralskiemu oraz Damianowi Dąbrowskiemu.

Thiago Cionek i Josip IlicicPiłkarze obu drużyn przez pierwsze dwadzieścia minut grali asekuracyjnie i niezbyt szybko, czego efektem był brak klarownych sytuacji podbramkowych. W 24. minucie pierwszą okazję na zdobycie gola wykorzystali goście. Z rzutu wolnego na krótki słupek dośrodkował Josip Ilicić, a futbolówkę w siatce umieścił Miha Mevlja. W odpowiedzi o strzał z dwudziestu dwóch metrów pokusił się Grzegorz Krychowiak, jednak pewną interwencją popisał się Vid Belec.

Po przerwie na boisku pojawił się Kamil Wilczek, który miał ożywić grę z przodu, jednak po początkowym zapale i Miral Samardzic, £ukasz Teodorczyk, Rene Krhinwypracowaniu dwóch niewykorzystanych sytuacji snajper nieco przygasł. Polacy szukali swojej szansy i zostali za to wynagrodzeni w 79. minucie. Wówczas Bartosz Bereszyński dograł wzdłuż linii do Jakuba Błaszczykowskiego. Skrzydłowy Wolfsburga zacentrował na skraj pola bramkowego, a piłkę nad bramkarzem wprost do siatki skierował Łukasz Teodorczyk. W końcówce z dystansu przymierzył jeszcze Wilczek, ale futbolówka minęła poprzeczkę bramki rywali. Ostatecznie podopieczni Adama Nawałki zremisowali ze Słowenią 1:1.

Dla reprezentacji Polski było to ostatnie spotkanie w 2016 roku. Po zimowej przerwie, w marcu, biało-czerwoni zmierzą się z Czarnogórą w eliminacjach do mistrzostw świata.