Ekstraklasa. Pogoń przegrywa z Wisłą Płock!

W ramach piątkowych meczów 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin pewnie wygrało ze Stalą Mielec (3:1). Ogromną niespodziankę sprawiła natomiast Wisła Płock, która w Szczecinie pokonała Pogoń (2:1). „Portowcy” nie są więc pewni utrzymania na fotelu lidera.

Stal Mielec w Lubinie czuła się jak u siebie. Podopieczni Adama Majewskiego zdominowali swojego rywala i to oni jako jedyni tworzyli poważne zagrożenie w pierwszej połowie. To jednak było skutecznie oddalane przez Kacpra Bieszczada. Worek z bramkami otworzył się dopiero w 56. minucie. Oskar Zawada wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z bliskiej odległości wpisał się na listę strzelców. Stracony gol podziałał motywująco na gospodarzy. „Miedziowi” zaczęli przejmować inicjatywę, kreaując przy tym kolejne ataki. W 71. minucie dośrodkowanie w pole karne głową wykorzystał Martin Doleżal. Niedługo później lubinianie wyprowadzili kontratak. Przerwał go wychodzący na około 30 metr Rafał Strączek. Golkiper wybił futbolówkę pod nogi Erika Daniela. Ten zdecydował się na lob, dzięki któremu wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Wynik ustalił Doleżal.

***

Początek meczu w Szczecinie był bardzo wyrównany. Jedna z niewielu groźnych akcji została wykreowana w 33. minucie. Piotr Parzyszek powalczył w polu karnym o piłkę, a następnie zostawił ją Kamilowi Grosickiemu. Skrzydłowy zmylił obrońców i zdobył szóstego gola w tym sezonie. Przyjezdni nie zrazili się zaistniałą sytuacją. Niedługo później doprowadzili do remisu. Po centrze z rzutu wolnego futbolówkę przejął Łukasz Sekulski. Skierował się bliżej środka szesnastego metra i pewnym uderzeniem pokonał Dante Stipice.

Po nieco ponad godzinie gry w Szczecinie zaczęło robić się nerwowo. Jorginho wyprowadził groźną akcję. Zagrał do Sekulskiego. Napastnik wbiegł w pole karne, po czym odegrał reprezentantowi Gwinei Bissau. Skrzydłowy płaskim strzałem zdobył swoją pierwszą bramkę w Ekstraklasie. Pogoń nie była w stanie odrobić strat i przegrała spotkanie. Teraz podopieczni Kosty Runjaicia mogą utracić fotel lidera na rzecz Lecha Poznań lub Rakowa Częstochowa.