WTA Pekin. Radwańska rozbiła Woźniacką!

Tylko cztery gemy straciła Agnieszka Radwańska w starciu z Karoliną Woźniacką. Reprezentantka Polski w pewnym stylu awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA na kortach twardych w Pekinie, pokonując w dwóch setach Dunkę 6:3, 6:1.


Początek meczu wcale nie wskazywał na dość łatwą przeprawę naszej zawodniczki. Woźniacka wygrała bowiem gem otwarcia „na sucho”, a chwilę później odebrała serwis rywalce, popisując się skutecznym bekhendem po krosie. Od stanu 0:2 na korcie niepodzielnie zaczęła rządzić jednak Radwańska, która nie tylko pewnie spisywała się przy własnej zagrywce, ale również trzykrotnie przełamała Dunkę. W efekcie pierwszą partię zapisała na swoim koncie po tym, jak jej przeciwniczka wyrzuciła forhend poza kort (6:3).

China Open tennis tournamentDrugi set miał jeszcze bardziej jednostronny przebieg. „Isia” przewyższała Woźniacką niemal w każdym elemencie tenisowego rzemiosła, z każdą minutą przybliżając się do zwycięstwa w całym spotkaniu. Kiedy 27-letnia krakowianka zakończyła czwartą odsłonę efektownym forhendem po linii, losy meczu były właściwie przesądzone (4:0). Dunka polskiego pochodzenia momenty lepszej gry pokazała dopiero w szóstym gemie. To było jednak wszystko, na co było ją stać w tej partii.

Ostatecznie Radwańska wygrała 6:3, 6:1, a ostatni punkt zdobyła widowiskowym stop-wolejem. „Isia” już wcześniej zapewniła sobie udział w tegorocznych Mistrzostwach WTA w Singapurze. Jutro o godzinie 15:00 czasu polskiego zmierzy się o półfinał z Jarosławą Szwiedową. Reprezentantka Kazachstanu pokonała Francuzkę Alize Cornet 6:2, 6:4.

***

WTA Pekin, kort twardy, III runda gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 3) – Karolina Woźniacka (Dania) 6:3, 6:1

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl