Ekstraklasa. Zwycięska Korona

Korona Kielce wygrała 2:0 na własnym boisku z GKS-em Bełchatów w meczu 17. kolejki TMobile Ekstraklasy. Złocistokrwiści o wygranej przesądzili w pierwszej połowie meczu, kiedy to do bramki przyjezdnych trafiali Kamil Sylwestrzak i Przemysław Trytko.

Spotkanie w stolicy województwa Świętokrzyskiego rozpoczęło się jak to w ekstraklasie – bardzo niemrawo. Korona w 21. minucie ostrzegła beniaminka. Michał Janota stanął sam na sam z Arkadiuszem Malarzem, ale golkiper bełchatowian znakomicie spisał się w bramce. W 32. minucie „złocisto-krwiści” dopięli swego. Do dośrodkowania z rzutu rożnego doszedł Przemysław Trytko. W bramce znów popisał się Malarz, ale przy dobitce Kamila Sylwestrzaka był bezradny. Po bramce nie było huraganowych ataków GKS-u.  Za to w 41. minucie kielczanie podwyższyli prowadzenie. Znów w roli głównej wystąpił Trytko, który tym razem zdobył gola.

Druga połowa to sporadyczne ataki gości. Niekorzystny wynik niedostatecznie zmotywował podopiecznych Kamila Kieresia, którzy nie potrafili zdobyć choćby honorowej bramki. Korona raz po raz próbowała zagrozić gościom, ale ich ataki na nic się nie zdały.