fot. flickr.com

Liga Europejska. INEA Stadion otwarty dla kibiców!

UEFA zawiesiła karę nałożoną wcześniej na drużynę Lecha Poznań, a najbliższe spotkanie mistrzów Polski w europejskich pucharach odbędzie się jednak z udziałem publiczności. 20 sierpnia na INEA Stadionie Kolejorz podejmie Videoton Szekesfehervar.


Odwołanie poznańskiego klubu od decyzji federacji, która zamknęła stadion Lecha na jeden mecz w europejskich pucharach, mogłoby zostać nierozpatrzone do dnia meczu, tj. do 20 sierpnia. Z tego powodu kara nałożona na klub została tymczasowo wstrzymana.

Gdyby UEFA podtrzymała swoją wcześniejszą decyzję, kara mogłaby być egzekwowana w przypadku ewentualnego awansu mistrzów Polski do fazy grupowej Ligi Europejskiej.

W przygotowanym odwołaniu przedstawiciele klubu apelowali do UEFA o zwiększenie grzywny oraz zamknięcie jedynie jednej trybuny tzw. „Kotła”, na której zasiadają najgorliwsi kibice Kolejorza.

Przy podjętej decyzji federacja wykazała się dobrą wolą. Mogła bowiem odwlekać rozpatrzenie odwołania, czego efektem byłby brak jakichkolwiek nowych dyrektyw przed meczem Lecha z Videotonem.

UEFA przychyliła się do wniosku KKS Lech Poznań i zawiesiła karę zamknięcia stadionu do czasu rozpatrzenia odwołania. To oznacza, że Kolejorz wystąpi w czwartkowym spotkaniu przy dopingu swoich kibiców!

Posted by Lech Poznań on 14 sierpnia 2015

 

 

Sport.RIRM

drukuj