Premier League. Wymęczone zwycięstwo United, City wciąż rozczarowują

Ze zmiennym szczęściem radziły dziś sobie na boiskach angielskiej Premier League drużyny z Manchesteru. United okazali się minimalnie lepsi od Crystal Palace, triumfując na Old Trafford 1:0. Po raz kolejny rozczarowało City, remisując zaledwie z Queens Park Rangers 2:2.

Manchester United – Crystal Palace 1:0 (0:0)
J. Mata 67’

Manchester United vs Crystal PalacePo próbach z dystansu w wykonaniu Adnana Januzaja i Angela Di Marii groźnie w polu karnym Orłów zrobiło się po akcji Robina van Persiego. Holender przedarł się prawym skrzydłem i płasko wstrzelił piłkę wzdłuż bramki Juliana Speroniego. Golkipera przyjezdnych wyręczył obrońca, któremu udało się oddalić zagrożenie. W 27. minucie kapitalnym rajdem popisał się Luke Shaw. Młody Anglik ruszył z własnej połowy, wykorzystując luki w defensywie Crystal Palace. Akcję wykończył niecelnym uderzeniem obok lewego słupka. Jeszcze przed przerwą groźnie zaatakowali goście. Podanie z głębi pola otrzymał Fraizer Campbell. 27 – latek stanął oko w oko z Davidem de Geą, jednak nie zdołał dobrze opanować futbolówki, przenosząc ją nad poprzeczką.

Od początku drugiej połowy Czerwone Diabły wciąż były niezwykle aktywne w ofensywie. Dośrodkowanie Wayne’a Rooney’a z narożnika boiska zamknął silnym strzałem Marouane Fellaini. Drużynę przed utratą gola uratował stojący na linii bramkowej James McArthur. Istotną dla losów spotkania była zmiana przeprowadzona przez Louisa van Gaala w 63. minucie. Na murawie w miejsce Januzaja pojawił się Juan Mata. Chwilę później Hiszpan zapewnił United komplet punktów. Po dograniu Angela Di Marii były piłkarz Chelsea przymierzył zza pola karnego. Futbolówka musnęła po drodze głowę jednego z obrońców i po rękach zdezorientowanego Speroniego wpadła do siatki gości. W końcówce meczu ten sam zawodnik mógł po raz kolejny wpisać się na listę strzelców, jednak jego uderzenie trafiło zaledwie w słupek.

***

Man Utd: David de Gea – Antonio Valencia, Paddy McNair, Daley Blind, Luke Shaw, Michael Carrick, Marouane Fellaini, Adnan Januzaj (63’ Juan Mata), Wayne Rooney, Angel di Maria (71’ Bob Wilson), Robin van Persie.

Crystal Palace: Julian Speroni – Adrian Mariappa, Scott Dann, Damien Delaney, Joel Ward, Yannick Bolasie, James McArthur, Joe Ledley, Jason Puncheon, Marouane Chamakh (80’ Dwight Gayle), Fraizer Campbell (90+1’ Kevin Doyle).

QPR – Manchester City 2:2 (1:1)
C. Austin 21’ M. Demichelis 76’(sam.) – S. Aguero 32’ 83’

Queens Park Rangers vs Manchester CityPo piorunującym początku w wykonaniu QPR i kontrowersyjnej decyzji arbitra, który nie uznał gola Charliego Austina, gospodarze udokumentowali przewagę w 21. minucie. 25 – latek stanął oko w oko z Joe Hartem i wykorzystując fantastyczne podanie Mauricio Isli, umieścił piłkę w siatce. Na odpowiedź The Citizens nie trzeba było długo czekać. Po długim zagraniu Eliaquima Mangali futbolówkę w polu karnym opanował Sergio Aguero. Argentyńczyk najpierw zabawił się z obrońcami, by po chwili doprowadzić do remisu. Miejscowi wciąż toczyli wyrównany bój z mistrzami Anglii. O ból głowy Manuela Pellegriniego przyprawili na kwadrans przed końcem. Dośrodkowanie Austina mógł zamknąć Bobby Zamora, a zamknął… Martin Demichelis, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Punkt dla City uratował Aguero, który po zagraniu Toure położył trzech obrońców i po raz drugi pokonał Roberta Greena. Ekipa z niebieskiej części Manchesteru kontynuuje serię słabych występów. Dodatkowo straciła Edina Dzeko, który na murawie pojawił się zaledwie na 4 minuty. Po chwili kontuzjowanego Bośniaka musiał zmienić Frank Lampard.

***

QPR: Robert Green – Mauricio Isla, Steven Caulker, Richard Dunne, Suk-Young Yun, Eduardo Vargas, Sandro (46’ Joey Barton), Karl Henry, Leroy Fer, Charlie Austin, Bobby Zamora.

Man City: Joe Hart – Bacary Sagna, Gael Clichy, Martin Demichelis, Eliaquim Mangala Fernando, Fernandinho (64’ Edin Dzeko) (68’ Frank Lampard), Samir Nasri (74’ James Milner), Jesus Navas, Yaya Toure, Sergio Aguero.