El. MŚ 2018. Robert Lewandowski królem strzelców!

Robert Lewandowski, z szesnastoma golami na koncie, został królem strzelców eliminacji mistrzostw świata w strefie UEFA. Szansę na dogonienie kapitana reprezentacji Polski miał jeszcze Cristiano Ronaldo, ale ten nie trafił dziś do siatki w meczu Portugalia – Szwajcaria (2:0). 


Napastnik Bayernu Monachium na swój dorobek bramkowy zapracował w dziesięciu spotkaniach, przebywając na boisku łącznie przez dziewięćset minut. Polak aż szesnastokrotnie wpisywał się na listę strzelców, dzięki czemu został również nowym rekordzistą pod względem zdobytych goli w europejskiej części eliminacji do mistrzostw świata.

Przypomnijmy, że Lewandowski był najskuteczniejszy także w eliminacjach Euro 2016, w trakcie których strzelił trzynaście bramek.

Naszego reprezentanta mógł dziś doścignąć jedynie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk nie znalazł jednak drogi do siatki w wygranym przez jego zespół meczu ze Szwajcarią (2:0). Podopieczni Fernando Santosa, za sprawą trzech punktów, awansowali na przyszłoroczny mundial.

***

Klasyfikacja najlepszych strzelców eliminacji mistrzostw świata 2018 (strefa UEFA):

1. Robert Lewandowski (Polska) – 16 goli
2. Cristiano Ronaldo (Portugalia) – 15
3. Romelu Lukaku (Belgia) – 11
4. Andre Silva (Portugalia) – 9
5. Marcus Berg (Szwecja) – 8
5. Christian Eriksen (Dania) – 8

Sport.RIRM

drukuj