fot. PAP/EPA

M. Ginter: Legia nie będzie tą samą drużyną

Legia pod wodzą nowego trenera nie będzie miała wiele wspólnego z drużyną, którą pokonaliśmy 6:0 w Warszawie powiedział na konferencji przed meczem z mistrzami Polski Matthias Ginter. Obrońca Borussii Dortmund podkreślił, że Wojskowi wyszli już z kryzysu i notują lepsze wyniki po zmianie szkoleniowca.


Defensor BVB przypomniał, że Legia zdołała wyrwać punkty Realowi Madryt. Podkreślił, że stołeczna drużyna ma za sobą także serię kilku dobrych meczów w Ekstraklasie, więc spotkanie w Dortmundzie będzie wyglądało zupełnie inaczej niż to w Warszawie.

– Myślę, że ten zespół nie będzie miał wiele wspólnego z tamtą drużyną. Mistrzowie Polski zdołali wywalczyć jeden punkt z Realem, mają też serię zwycięstw w lidze. Został zmieniony trener, który poprawił styl gry Legii.

Obrońca Borussii podkreślił, że jego drużyna chce wygrać grupę F i jest skoncentrowana przede wszystkim na grze w Lidze Mistrzów, która ma ogromne znaczenie dla wszystkich grających w niej piłkarzy.

– Liga Mistrzów jest klasą królewską, więc koncentrujemy się jak najbardziej na tym starciu. Chcemy wygrać tę grupę.

Zapytany o różnice między pierwszym bramkarzem Romanem Burkim, a rezerwowym Romanem Weidenfellerem wskazał jedynie na fakt, że obaj grają inną nogą.

– Jedyną różnicą między Romanem Burkim, a Romanem Wiedelfellerem jest gra inną nogą. Weidenfeller gra lewą, co będzie wymuszać podania na jego lepszą nogę.

Zawodnik Borussii przyznał, że bardzo cieszy się ze zwycięskiego starcia z Bayernem Monachium, ale teraz w pełni koncentruje się na nadchodzącym meczu przeciwko Legii.

– Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa z Bayernem, ale to przeszło już do historii. W pełni koncentrujemy się na meczu z Legią.

Matthias Ginter zaznaczył także, że bez względu na to, jakim systemem zdecyduje się grać trener, jest gotowy do gry na każdej pozycji w bloku defensywnym.

– Jestem w stanie grać na każdej pozycji w obronie. Decyzję zawsze podejmuje trener. Czuję się dobrze w każdym systemie – podsumował obrońca wicemistrzów Niemiec.

Sport.RIRM

drukuj