WTA Doha. Krótka przygoda Agnieszki Radwańskiej na turnieju w Katarze

Po nieudanym wielkim szlemie w Australii Agnieszka Radwańska odpadła z turnieju WTA w Dosze. Szósta „rakieta” świata poległa w starciu z niżej notowaną Dunką polskiego pochodzenia Karoliną Woźniacką 5:7, 3:6.

Po zamieszaniu związanym z fatalną pogodą w Katarze „przyjaciółki” – bo tak nazywa się relację między Radwańską i Woźniacką – w końcu mogły wyjść na kort.

Już pierwszy gem przyniósł przełamanie na korzyść Dunki. „Isia” nie zamierzała odpaść z katarskiego turnieju i odpłaciła się przeciwniczce tym samym (1:1). Wydawało się, że nasza zawodniczka kontroluje seta, aby doprowadzić do tie-breaka. Przy stanie 5:4 Radwańska przegrała gema „na sucho”, co przyniosło kolejny w tym spotkaniu remis.

Chwilę później Woźniacka zaprezentowała publiczności swoje topowe zagranie, czyli return. Polka bezskutecznie biegała za perfekcyjnymi uderzeniami i została „przełamana”. Jeśli krakowianka chciała nawiązać walkę, musiała zwyciężyć przy serwisie 18. w rankingu WTA rywalki. Tak się jednak nie stało. Dunka była w połowie drogi do trzeciej rundy, gdzie czekała już Amerykanka Lauren Davis.

Na drugiego seta obie tenisistki wyszły bardzo skoncentrowane. Pierwszy gem był najdłuższy w całym meczu. Podanie miała „Isia”, co stawiało ją w roli faworytki do zwycięstwa w partii. Polka zaciekle broniła się przed świetnie posyłanymi piłkami Woźniackiej. Niestety, z tego starcia po raz kolejny zwycięsko wyszła Karolina (0:1). Nasza tenisistka trzykrotnie broniła break-pointa, ale przy czwartym razie skapitulowała.

Polka próbowała nawiązać walkę w kolejnym gemie, jednak ten również padł łupem zawodniczki z Odense (0:2). W następnym starciu krakowianka wreszcie złapała kontakt i wygrała swoje podanie (2:1). Przy stanie 2:3 Radwańska miała szansę wyrównać. Świetna gra mogła zaprocentować. Woźniacka wykazała się jednak umiejętnością wychodzenia z trudnych sytuacji i ponownie zwyciężyła. Wyraźnie podenerwowana swoją niemocą „Isia” przegrała drugiego seta 3:6 i całe spotkanie 0:2.

To dziesiąta porażka Radwańskiej w bezpośrednich starciach z Woźniacką. Polka po raz pierwszy od sześciu lat tak szybko pożegnała się z turniejem w Dosze.