Euro 2020. Rezerwowi dają wygraną Austrii z Macedonią Północną

Reprezentacja Austrii odniosła pierwsze w historii swoich występów zwycięstwo na mistrzostwach Europy. Podopieczni Franco Fody pokonali Macedonię Północną 3:1, a o końcowym wyniku przesądziły gole zmienników: Michaela Gregoritscha oraz Marko Arnautovicia.

Austriacy wyszli na prowadzenie w 18. minucie spotkania. Wówczas Marcel Sabitzer popisał się pięknym, crossowym zagraniem do zamykającego akcję na prawym słupku Stefana Lainera, a ten precyzyjnym uderzeniem dopełnił jedynie dzieła.

Dziesięć minut później Macedończycy dość nieoczekiwanie wyrównali. Do przypadkowo odbitej futbolówki wyszedł Daniel Bachmann. Golkiper Watfordu nie zdołał jej jednak złapać, co skwapliwie wykorzystał Goran Pandev i spokojnie skierował piłkę do pustej bramki.

W pierwszej części meczu zawodnicy Igora Angelovskiego dotrzymywali jeszcze kroku rywalom. Zupełnie inaczej było już po zmianie stron, kiedy ekipa Franco Fody wrzuciła wyższy bieg, a kluczowe dla losów spotkania okazało się wprowadzenie do gry rezerwowych: Michaela Gregoritscha oraz Marko Arnautovicia.

Najpierw w roli głównej wystąpił snajper Augsburga, który w 78. minucie po dośrodkowaniu Davida Alaby z lewej strony boiska uprzedził ofiarnie interweniującego Stole Dimitrievskiego i z kilku metrów wpakował futbolówkę do siatki.

W końcówce wynik ustalił natomiast Marko Arnautović. Występujący na co dzień w chińskim Shanghai Port napastnik efektownym golem z bliskiej odległości przypieczętował historyczne, bo pierwsze zwycięstwo Austriaków w turnieju o mistrzostwo Europy.