fot. PAP/Stanisław Rozpędzik

Ekstraklasa. Ambitna gra Korony mimo meczów o „pietruszkę”

Korona Kielce pokonała na wyjeździe Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2:0 (1:0) w pojedynku kończącym 35. serię gier Lotto Ekstraklasy. Złocisto-krwiści mają spore szanse na zakończenie sezonu na piątym miejscu.


Podopieczni Marcina Bartoszka – mimo że nie mają już szans na puchary i grają mecze o „pietruszkę” – to w dalszym ciągu zaskakują ambicją i chęcią osiągania jak najlepszych wyników. Nie inaczej było dziś w Niecieczy.

Szybko, bo już w 11. minucie prowadzenie złocisto-krwistym dał Mateusz Możdżeń. Pomocnik kieleckiego klubu przymierzył z samo okienko z rzutu wolnego. Szansę na wyrównanie miał David Guba. Słowak minął Milana Borjana, ale zbyt lekko kopnął futbolówkę, w efekcie czego problemów z dogonieniem jej nie miał Radek Dejmek.

Po zmianie stron ponownie z dobrej strony pokazał się Możdżeń. Były piłkarz Lecha Poznań wykorzystał niepewność Vlastimira Jovanovicia i zagrał na dwudziesty metr do Bartosza Rymaniaka. Ten silnym strzałem nie dał Krzysztofowi Pilarzowi najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Kielczan od straty gola w 70. minucie uratowała poprzeczka. Martin Miković przymierzył z woleja, jednak piłka zatrzymała się na obramowaniu bramki przyjezdnych.

Korona plasuje się na piątym miejscu z przewagą dwóch oczek nad Wisłą Kraków. Termalica z dorobkiem 22 punktów zajmuje ostatnie miejsce w grupie mistrzowskiej.

* * *

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Korona Kielce 0:2 (0:1)
Mateusz Możdżeń 11’ Bartosz Rymaniak 54’

Termalica: Krzysztof Pilarz – Patryk Fryc, Mateusz Kupczak, Artem Putiwcew, Guilherme Sitya, Vlastimir Jovanović – Bartłomiej Babiarz, Martin Miković (76’ Piotr Nowak), Samuel Stefanik (63’ Patrik Misak), Vladislavs Gutkovskis – David Guba (71’ Dawid Nowak)

Korona: Milan Borjan – Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Bartosz Kwiecień (64’ Miguel Palanca), Rafał Grzelak – Mateusz Możdżeń, Jakub Mrozik – Jakub Kotarzewski (60’ Vanja Marković), Marcin Cebula, Jacek Kiełb – Maciej Górski (72’ Nabil Aankour)

Żółte kartki: Artem Putiwcew, Guilherme Sitya (Termalica) oraz Rafał Grzelak, Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek (Korona)

Czerwona kartka: Rafał Grzelak 68’ (Korona)

Sport.RIRM

drukuj