Liga Narodów. UEFA nie przychyliła się do odwołania PZPN

UEFA podtrzymała karę dla Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tym samym pojemność Stadionu Śląskiego na najbliższy mecz w ramach Ligi Narodów z Portugalią zostanie zmniejszona o tysiąc kibiców.


Chodzi o zachowanie polskich kibiców w czasie meczu Ligi Narodów z Włochami (1:1), do którego doszło 7 września w Bolonii. Wówczas nasi fani odpalali race oraz intonowali rasistowskie przyśpiewki. Komisja Dyscyplinarna UEFA przyjrzała się tej sprawie i postanowiła nałożyć na PZPN szereg kar.

W trakcie najbliższego spotkania Ligi Narodów z Portugalią (11 października) na Stadionie Śląskim w Chorzowie będzie musiał zostać zamknięty jeden z sektorów, który może pomieścić co najmniej tysiąc widzów. Na wolnych krzesełkach ma być rozłożony baner z napisem „#EqualGame”, czyli antyrasistowska kampania UEFA, oraz jej logo. Dodatkowo polska federacja musi zapłacić 2 tys. euro grzywny.

PZPN odwołał się od tej decyzji, ale jak poinformowano we wtorek, władze europejskiej centrali odrzuciły apelację i tym samym podtrzymały swoje wcześniejsze stanowisko.

Przypomnijmy, że trzy dni po meczu z aktualnym mistrzem Europy podopieczni Jerzego Brzęczka zmierzą się z Włochami. Areną zmagań ponownie będzie słynny „Kocioł Czarownic”.

Sport.RIRM

drukuj