Ekstraklasa. Górnik rozbija Lecha i oddala się od strefy spadkowej

W ramach 26. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań uległ na własnym stadionie Górnikowi Zabrze 0:3. Przyjezdni wykorzystali błędy rywali i dobrą formę Igora Angulo, który zdobył dwie bramki oraz zanotował asystę.

Gospodarze zaczęli przeważać na początku spotkania. Lechici skupili się przede wszystkim na dośrodkowaniach w pole karne rywali, które nie przynosiły jednak oczekiwanych skutków. W 11. minucie z dystansu strzelał Maciej Makuszewski, ale Martin Chudy zdołał odbić piłkę na rzut rożny.

Dłuższy czas boiskowego marazmu przerwał Giannis Mystakidis. Grek wykorzystał złe ustawienie poznańskich defensorów i podał prostopadle do Jesusa Jimeneza. Ten przebiegł kilkanaście metrów i zagrał piętą do Igora Angulo. Najlepszy strzelec bieżącego sezonu Ekstraklasy nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Jasmina Buricia i wyprowadzeniem swojego zespołu na prowadzenie.

W drugiej połowie ponownie podopieczni Adama Nawałki starali się prowadzić grę. Przyjezdni z kolei czekali na dogodne okazje do wyprowadzania kontrataków. Groźnie w polu karnym gospodarzy zrobiło się po godzinie gry. Igor Angulo zbiegł w kierunku linii końcowej i mocno uderzył, ale golkiper zdołał przenieść futbolówkę nad poprzeczką. W 67. minucie zabrzanie zacentrowali z rzutu rożnego. Piłkę strącił Igor Angulo, a Boris Sekulić z dwóch metrów dopełnił formalności.

Kolejorz próbował odpowiedzieć. Po składnej akcji Robert Gumny podał do Timura Żamaletdinowa. Snajper z bliskiej odległości posłał jednak piłkę nad bramką Martina Chudego. Pod koniec spotkania Igor Angulo przymierzył z narożnika „szesnastki”. Strzał był na tyle precyzyjny, że zmieścił się tuż przy słupku bramki. Tym samym hiszpański napastnik przypieczętował zwycięstwo Górnika.

Lech po 26. kolejkach zajmuje szóste miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy z trzydziestoma dziewięcioma punktami na koncie. Z kolei zabrzanie oddalili się od strefy spadkowej, awansując na dwunastą lokatę i obecnie uzbierali dwadzieścia siedem oczek.