Ekstraklasa. Ciekawe widowisko i remis przy Reymonta

Wisła Kraków zremisowała na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze 1:1 w meczu 27. kolejki TMobile Ekstraklasy. Oba zespoły pokazały w tym meczu dwie piłkarskie twarze, a kibice na Stadionie Miejskim w Krakowie nie mogli narzekać na brak emocji.

Górnik przejął inicjatywę w tym spotkaniu niemal od pierwszego gwizdka. Zabrzanie atakowali z animuszem, ale to Wisła wyprowadziła pierwszy cios. W 5. minucie Łukasz Garguła podał do Wilde-Donalda Guerierra. Haitańczyk balansem ciała zmylił jednego z obrońców przyjezdnych i z ostrego kąta pokonał Pavelsa Steinborsa. Co ciekawe zawodnik grający z numerem 77. po raz kolejny zaprezentował „cieszynkę” w stylu Cristiano Ronaldo, co wprawiło 13 tysięcy kibiców w znakomite humory.

Od tego momentu krakowianie cofnęli się całkowicie do defensywy. W niej grali jednak bardzo, ale to bardzo niechlujnie. Powodem takiej gry było eksperymentalne zestawienie środka tej formacji. Obok doświadczonego Arkadiusza Głowackiego wystąpił Piotr Żemło. Boiskowy młokos w pierwszych fragmentach grał bardzo chaotycznie, co powodowało groźne akcje dla gości. Nie tylko Żemło był powodem słabej postawy Białej Gwiazdy. Wiśle nic się nie kleiło, a to co w środku pola wyrabiał Dariusz Dudka wołało o pomstę do nieba.

Górnicy wspierani przez 1200 swoich fanów mieli przewagę zarówno optyczną, jak i na papierze. W 37. minucie bliski szczęścia był Erik Grendel, gdyż piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku bramki Michała Buchalika. Pięć minut później uderzał Robert Jeż, a i z tego pojedynku zwycięsko wyszedł bramkarz Białej Gwiazdy.

Pierwsze momenty drugiej połowy do złudzenia przypominały grę z pierwszej części. Górnik walił głową w mur i w końcu go skruszył. W 53. minucie Grendel „wkręcił w murawę” Dariusza Dudkę i kapitalnym strzałem lewą nogą pokonał Buchalika. Wisła wtedy pokazała drugą twarz i zaczęła atakować rywala. Po doprowadzeniu do remisu zabrzanie cofnęli się do głębokiej defensywy i byli nastawieni na kontrę.

Podopieczni Kazimierza Moskala ruszyli do ataku. Dużą ochotę do gry ofensywnej wykazywał żartobliwie nazywany przez kibiców z Reymonta DG77 czyli Wilde-Donald Guerrier. Skrzydłowy gospodarzy miał dwie dogodne okazje do poprawienia swojego dorobku strzeleckiego. Najpierw źle trafił w piłkę, a później obił poprzeczkę bramki Pavelsa Steinborsa. Swoją szansę, po znakomitej koronkowej akcji miał Rafał Boguski. Popularny „Boguś” jednak fatalnie skiksował.

Mecz zakończył się remisem, a przy Reymonta rozbrzmiały głośne gwizdy.

Po meczu powiedzieli:

– Nie zasłużyliśmy na nic więcej. W pierwszej połowie graliśmy źle, momentami bardzo źle – powiedział trener Wisły Kraków, Kazimierz Moskal.

Obydwa zespoły miały swoje szansę do zdobycia gola, żadnej się nie udało. Remis uważam za sprawiedliwy wynik – powiedział trener Górnika Zabrze, Józef Dankowski.