Copa del Rey. Pierwszy gol Krychowiaka w sezonie!

Grzegorz Krychowiak zdobył gola w wygranym przez Sevillę meczu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Króla. Andaluzyjczycy w pojedynku derbowym pokonali na wyjeździe Betis 2:0. Polski pomocnik trafił do siatki w 49. minucie i ustalił wynik spotkania.

Swojego pierwszego gola w trwającym sezonie Krychowiak doczekał się dopiero w 26. występie. Ostatnie trafienie dla ekipy z Andaluzji odnotował w finale ubiegłorocznej Ligi Europejskiej. Wcześniej bramkę na 1:0 dla gości zdobył Michael Krohn-Dehli.

puchar-króla-barcelona-sevilla (1)Przy golu na 2:0 Polak wykorzystał zamieszanie w szesnastce gospodarzy i z zimną krwią umieścił piłkę w siatce. Rezultat mógł podwyższyć Ever Banega, który potrzebował minuty, aby obić poprzeczkę i słupek bramki Daniego Gimeneza. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem rzutu karnego dla Betisu nie wykorzystał Ruben Castro.

puchar-króla-barcelona-sevilla (4)Sporych emocji dostarczyły kibicom dzisiejsze derby Barcelony. W niedawnym pojedynku ligowym Blaugrana ani razu nie potrafiła sforsować obrony rywala zza miedzy. Dziś udało jej się to czterokrotnie, choć jako pierwszy gola zdobył Espanyol. W 9. minucie podanie Marco Asensio wykończył Felipe Caicedo. W odpowiedzi sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Lionel Messi. Argentyńczyk był dziś w wielkiej formie, co potwierdził chwilę przed końcem pierwszej części meczu. Cudowny strzał z rzutu wolnego z blisko 30 metrów odbił się od poprzeczki i zatrzepotał w siatce przyjezdnych.

W drugiej połowie wynik spotkania ustaliły trafienia Gerarda Pique i Neymara, przy których asystował… Lionel Messi. W ostatnich minutach starcia na Camp Nou goście musieli radzić sobie w dziewiątkę. Czerwone kartki obejrzeli Hernan Perez i Papakouli Diop.

W pozostałych dzisiejszych meczach 1/8 finału Pucharu Króla Atletico Madryt zremisowało na wyjeździe z Rayo Vallecano 1:1, a Athletic Bilbao pokonało przed własną publicznością Villarreal CF 3:2. Rewanże rozegrane zostaną za tydzień.