Serie A. Gol Błaszczykowskiego, ścisk w czołówce

Powracający po kontuzji Jakub Błaszczykowski zaznaczył swoją obecność na boisku golem, a jego Fiorentina wygrała z Palermo 3:1. W pełnym wymiarze czasowym swoje spotkania rozegrali Kamil Glik (Torino – Napoli 1:2) oraz Piotr Zieliński i Łukasz Skorupski (Empoli – Inter 0:1).

serie-A-18-kolejka (4)Jakub Błaszczykowski, który nie grał wcześniej z powodu kontuzji, pojawił się na boisku w 60. minucie przy stanie 2:0. Dwa trafienia dla Fiołków odnotował Josip Ilicić. Kontaktową bramkę zdobył Alberto Gilardino, ale ostatnie słowo należało do gości, a właściwie do Błaszczykowskiego. Polak urwał się obrońcom i w sytuacji sam na sam z golkiperem Palermo zachował zimną krew, ustalając wynik spotkania na 3:1. Fiorentina jest obecnie wiceliderem rozgrywek z jednym oczkiem straty do liderującego Interu.

serie-A-18-kolejka (5)Między słupkami Romy stanął dzisiaj Wojciech Szczęsny. Polakowi nie udało się zachować czystego konta i uchronić swojej drużyny przed stratą punktów w pojedynku z Chievo. Rzymianie już w 7. minucie objęli prowadzenie po golu Sadiqa Umara. Na 2:0 podwyższył Alessandro Florenzi, ale jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Alberto Paloschi. Po przerwie Szczęsnego pokonali jeszcze Dario Dainelli i Simone Pepe. Roma nie jest ostatnio w zbyt wysokiej formie, co może skutkować zwolnieniem obecnego szkoleniowca – Rudiego Garcii.

serie-A-18-kolejka (2)Kolejne 90 minut na boisku spędzili Piotr Zieliński i Łukasz Skorupski. Tym razem dobrze spisujące się w tym sezonie Empoli podejmowało u siebie Inter Mediolan. Jedynego gola w doliczonym czasie gry pierwszej części meczu zdobył Mauro Icardi. Inter przerwał tym samym passę czterech zwycięskich spotkań Azzurrich. Mediolańczycy nadal przewodzą stawce Serie A.

Dzisiejszego wieczoru miło nie będzie wspominał także Kamil Glik. Jego Torino uległo Napoli 1:2. Prowadzenie neapolitańczykom w 16. minucie dał Lorenzo Insigne. Do remisu – celnym uderzeniem z rzutu karnego – doprowadził Fabio Quagliarella, a wynik ustalił Marek Hamsik. Napoli plasuje się na 3. pozycji, a Torino na 14.

Ósme ligowe zwycięstwo z rzędu odniósł Juventus Turyn. Stara Dama, dzięki trafieniom Paulo Dybali, Leonardo Bonucciego i Simone Zazy, gładko pokonała Hellas Veronę 3:0 i nie straciła dystansu do lidera.