Primera Division. Klęska Realu w Sevilli, Atletico samodzielnym liderem!

Real Madryt przegrał wyjazdowe spotkanie z Sevillą rozegrane w ramach 30. kolejki Primera Division. Na bramkę Cristiano Ronaldo gospodarze odpowiedzieli dwoma trafieniami Carlosa Baccy. Swoje mecze wygrali piłkarze Atletico i Barcelony.

Od początku bardziej aktywni w ofensywie byli podopieczni Carlo Ancelottiego. Upragnioną bramkę goście zdobyli już w 14. minucie. Wykonawcą rzutu wolnego był Ronaldo. Piłka po rykoszecie wpadła do siatki obok bezradnego golkipera gospodarzy. Po chwili nieoczekiwanie odpowiedzieli zawodnicy Sevilli. Futbolówkę w polu karnym otrzymał Bacca. Kolumbijczyk uderzył bez zastanowienia, doprowadzając tym samym do wyrównania. Gdy Królewscy próbowali zdominować rywala, Sevilla groźnie kontrowała. W 25. minucie po świetnej akcji gospodarzy niecelnie strzelał Reyes. Przed przerwą bliski szczęścia był Cristiano Ronaldo. Portugalczyk mimo słabej pozycji do oddania strzału, trafił w słupek.

Druga odsłona nie aspirowała do miana porywającego widowiska. Znudzonych kibiców w 72. minucie ucieszyli piłkarze Sevilli. Podanie Rakiticia celnym strzałem po raz kolejny wykończył Bacca. Real ruszył do ataku, jednak nie potrafił zagrozić bramce strzeżonej przez Beto. Sevilla kontynuuje zwycięską passę w lidze. Real po klęsce w El Clasico przegrał po raz drugi z rzędu.

Potknięcie podopiecznych Carlo Ancelottiego wykorzystali ich lokalni rywale. Atletico po golu Costy pokonało u siebie Granadę 1:0. Tempa nie zwalniają piłkarze Barcelony. Blaugrana rozbiła na Camp Nou Celtę Vigo 3:0. Na listę strzelców wpisali się Messi i dwukrotnie Neymar.

Sevilla – Real Madryt 2:1 (1:1)