Ekstraklasa. Lechia wypunktowała Górnika

Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Górnika Zabrze 2:0 w meczu 5. kolejki Lotto Ekstraklasy. Dzięki wygranej podopieczni Piotra Stokowca wskoczyli na pozycję wicelidera ligowych rozgrywek.


Spisująca się nad wyraz dobrze od początku sezonu Lechia przyjechała do Zabrza z zamiarem zdobycia kolejnych trzech punktów. Cel zaczęła realizować już od 23. minuty, gdy wyszła na prowadzenie. Po wycofaniu futbolówki przez Adriana Gryszkiewicza na strzał z dystansu zdecydował się Karol Fila. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od Pawła Bochniewicza i wpadła do bramki obok bezradnego Tomasza Loski.

Dziesięć minut później drużyna Piotra Stokowca poszła za ciosem. Patryk Lipski uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego w słupek, a z dobitką pospieszył skutecznie Flavio Paixao, dla którego było to już trzecie trafienie w bieżących rozgrywkach Lotto Ekstraklasy.

Po zmianie stron goście dyktowali przebieg boiskowych wydarzeń. Górnik z kolei miał olbrzymie problemy z przedostaniem się w okolice pola karnego rywali i poza pojedynczymi próbami z dystansu Daniela Liszki czy Igora Angulo nie był w stanie poważnie zagrozić bramce Dusana Kuciaka. Ostatecznie Lechia zasłużenie wygrała 2:0, dzięki czemu wskoczyła na drugą pozycję w tabeli. Ekipa Marcina Brosza plasuje się na ósmym miejscu.

***

Górnik Zabrze Lechia Gdańsk 0:2 (0:2)
Paweł Bochniewicz 23’(sam.) Flavio Paixao 33’

Górnik: Tomasz Loska – Kacper Michalski, Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz – Daniel Smuga (61’ Adam Ryczkowski), Szymon Matuszek (82’ Konrad Nowak), Maciej Ambrosiewicz (37’ Daniel Liszka), Jesus Jimenez – Igor Angulo, Szymon Żurkowski

Lechia: Dusan Kuciak – Karol Fila (73’ Mateusz Lewandowski), Michał Nalepa, Steven Vitoria, Filip Mladenović – Flavio Paixao, Jarosław Kubicki, Daniel Łukasik, Patryk Lipski, Lukas Haraslin (81’ Artur Sobiech) – Jakub Arak (70’ Michał Mak)

Żółte kartki: Michał Nalepa, Karol Fila, Daniel Łukasik, Patryk Lipski, Jarosław Kubicki, Lukas Haraslin, Dusan Kuciak, Michał Mak (Lechia)

Sport.RIRM

drukuj