Primera Division. Kwadrans, który wstrząsnął Levante

Niespełna piętnastu minut potrzebowali piłkarze FC Barcelony, aby zdemolować dobrze funkcjonującą w pierwszej połowie defensywę Levante. Duma Katalonii po golach Marca Bartry, Neymara i dwóch trafieniach Leo Messiego pokonała u siebie Granotas 4:1, dzięki czemu wróciła na fotel lidera Primera Division.

Choć przez całą pierwszą połowę przeważała Blaugrana, to goście jako pierwsi stworzyli sobie stuprocentową okazję do zdobycia bramki. W sytuacji sam na sam z Marc-Andre ter Stegenem przestrzelił Nabil Ghilas. Podobną nieskutecznością po przeciwnej stronie boiska „wykazywali się” mistrzowie kraju. Najpierw pojedynek z Rubenem przegrał Munir, a następnie z najbliższej odległości spudłował Ramirez.

Prawdziwy popis ofensywnego futbolu Barca zaprezentowała swoim kibicom dopiero po przerwie. Najpierw po podaniu Leo Messiego do siatki trafił Marc Bartra. Piłkarze Levante nie zdążyli otrząsnąć się po pierwszej straconej bramce, a już musieli oglądać cieszącego się z drugiego trafienia Neymara. W 61. minucie wszystko było już rozstrzygnięte, kiedy rzut karny podyktowany za faul na Neymarze wykorzystał Messi.

Pocieszeniem dla kibiców gości było trafienie Victora Casadesusa, który wykorzystał fatalny błąd ter Stegena. FC Barcelona vs UD LevanteNiemiec minął się z piłką, próbując wychwycić dośrodkowanie rywali. Na kwadrans przed końcem w szesnastce faulowany był Lionel Messi, który sam chciał wymierzyć sprawiedliwość. Przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką. Poprawił się dopiero w końcówce, kiedy po indywidualnej akcji dobił Levante i po raz czwarty zmusił Rubena do kapitulacji.

W tabeli Primera Division Barcelona ma dwa oczka przewagi nad Realem Madryt oraz solidnie spisującymi się Villarreal i Celtą Vigo. Ci ostatni pokonali dziś Sevillę Grzegorza Krychowiaka 2:1. Andaluzyjczycy okupują obecnie ostatnie miejsce w lidze.