Ekstraklasa. Jaga wróciła na fotel lidera

Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Koronę Kielce 2:1 w meczu 10. kolejki Lotto Ekstraklasy. Gospodarze prowadzili po golu Miguela Palanki. Losy spotkania w drugiej połowie odwrócili Przemysław Frankowski oraz Ivan Runje. Dwiema asystami popisał się Piotr Tomasik.

Jagiellonia straciła wczoraj, na rzecz Lechii Gdańsk, fotel lidera Ekstraklasy. Podopieczni Michała Probierza przyjechali zatem do Kielc w jednym celu – wrócić na pierwsze miejsce w tabeli.

Miguel PalancaPierwszy kwadrans stał pod znakiem przewagi gości. Kielczanie przetrwali jednak napór rywali i to oni wyszli na prowadzenie. W 16. minucie po centrze z prawego skrzydła główkował Miguel Palanca. Piłkę odbił Marian Kelemen, ale Hiszpan dopadł do niej i niemal z linii bramkowej wbił ją do siatki. Bliscy szczęścia w pierwszej części meczu byli Mateusz Możdżeń i Ivan Runje. Pierwszy huknął z dwudziestu metrów, a drugi groźnie główkował, jednak w obu przypadkach futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Drugie czterdzieści pięć minut należało już do Jagi. Białostoczanie przeważali, ale brakowało im nieco precyzji. Wszystko zmieniło się w 68. minucie, kiedy to, po dośrodkowaniu Piotra Tomasika, piłkę do bramki na wślizgu wbił Przemysław Frankowski. Uskrzydleni trafieniem przyjezdni poszli za ciosem i już po trzech kolejnych minutach objęli prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Tomasik, a strzałem lewą nogą z powietrza Macieja Gostomskiego pokonał Ivan Runje. Ostatecznie przyjezdni triumfowali 2:1.

Gutieri Tomelin Radek Dejmek   Rafa³ GrzelakPrzemys³aw Frankowski Rafa³ Grzelak

Tym samym Jagiellonia powróciła na fotel lidera rozgrywek (dwadzieścia dwa punkty). Podopieczni Michała Probierza zanotowali czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu. Korona natomiast z czternastoma oczkami na koncie plasuje się na siódmej pozycji.