Ekstraklasa. W Sosnowcu nie składają broni, Zagłębie rozbija Koronę

Zagłębie Sosnowiec wciąż liczy się w walce o ligowy byt. Beniaminek rozgrywek nie dał szans na własnym terenie Koronie Kielce, zwyciężając aż 4:1 w spotkaniu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Po początkowych fragmentach gry,  kiedy to na boisku dominował głównie chaos, pierwsi sytuację opanowali miejscowi. Jak się okazało, na efekty bramkowe z ich strony nie trzeba było zbyt długo czekać. W 19. minucie Żarko Udovicić obsłużył świetnym prostopadłym podaniem Olafa Nowaka, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Michała Miśkiewicza.

Mimo że Koronie nie wiele wychodziło, kwadrans później udało się jej wyrównać. Wato Arweładze został sfaulowany przez Lukasa Gressaka i sędzia bez chwili zastanowienia wskazał na wapno. Rzut karny na gola – pewnym strzałem po ziemi – zamienił Elia Soriano.

Stracone prowadzenie tylko podrażniło zespół Valdasa Ivanauskasa, który na dobre rozkręcił się po przerwie. Zaczął Żarko Udovicić. Serbski obrońca wykorzystał podanie Szymona Pawłowskiego i będąc „oko w oko” z golkiperem rywali, spokojnie posłał futbolówkę do siatki.

W następnej akcji beniaminek zadał kolejny cios. Po krótko rozegranym rzucie rożnym, Żarko Udovicić zbiegł z piłką do środka, a następnie miękko wrzucił ją w pole karne. Tam przytomnie zachował się Giorgos Mygas i potężnym uderzeniem zmusił do kapitulacji bezradnego Michała Miśkiewicza.

Nadzieje przyjezdnych na doprowadzenie do remisu spełzły na niczym w 83. minucie, gdy boisko za czerwoną kartkę opuścić musiał Ivan Marquez. Rozbitych gości dobił jeszcze w doliczonym czasie gry Patrik Mraz, który strzałem z bliskiej odległości ustalił wynik meczu na 4:1.

Dla Zagłębia była to druga ligowa wygrana w rundzie wiosennej. Dzięki temu ekipa z Sosnowca, choć nadal zamyka tabelę, zmniejszyła straty do czternastej Miedzi Legnica do sześciu oczek. Korona natomiast spadła na siódmą pozycję.