Zawisza jedną nogą w finale Pucharu Polski!

Jagiellonia Białystok uległa przed własną publicznością Zawiszy Bydgoszcz 0:2 w pierwszym półfinałowym starciu piłkarskiego Pucharu Polski. Gole dla gości zdobyli Wahan Geworgian i Kamil Drygas.

Po ostatniej ligowej porażce gospodarzy z Lechem aż 1:6 posadę trenera stracił Piotr Stokowiec. W jego miejsce w Białymstoku pojawił się Michał Probierz. Zespół Zawiszy mógł w końcu poprowadzić Ryszard Tarasiewicz, zawieszony na wcześniejsze ligowe starcia z Legią i Śląskiem. W drużynie gości zabrakło Michała Masłowskiego.

Wynik spotkania już w 4. minucie otworzył Wahan Geworgian. Ormianin wykorzystał indywidualną akcję i dobre dogranie Luisa Carlosa. W drużynie Jagiellonii od początku bardzo aktywny był Dani Quintana. Postawa Hiszpana nie przełożyła się jednak na gole dla gospodarzy. W 39. minucie 27 – letni zawodnik dośrodkował piłkę na głowę Bekima Balaja. Albańczyk uderzył jednak niecelnie, marnując wspaniałą okazję na wyrównanie. Piłkarze „Jagi” choć przeważali, nie potrafili przed przerwą pokonać Wojciecha Kaczmarka.

Druga odsłona była bardzo podobna do pierwszej. Gra toczyła się głównie w środku pola, a minimalną przewagę mieli podopieczni Michała Probierza. W 65. minucie prowadzenie Zawiszy podwyższył Kamil Drygas. 22 – letni pomocnik dopadł do wybitej przed pole karne futbolówki i wspaniałym strzałem zdobył drugiego gola. Gospodarze do końca zabiegali o kontaktowe trafienie. W światło bramki nie potrafili jednak uderzyć Adam Dźwigała i Dawid Plizga.

Piłkarze Ryszarda Tarasiewicza zapewnili sobie sporą zaliczkę przed rewanżem i mogą być niemalże pewni występu w finale rozgrywek. Jagiellonia potwierdziła słabą dyspozycję, zaprezentowaną w ostatnim ligowym starciu z Lechem. Białostoccy kibice pożegnali swoich zawodników gwizdami.

Jagiellonia Białystok – Zawisza Bydgoszcz 0:2 (0:1)
– W. Geworgian 4’ K. Drygas 65’
Jagiellonia: Krzysztof Baran – Ugochukwu Ukah, Seweryn Michalski, Martin Baran, Filip Modelski – Michał Pazdan, Tomasz Bandrowski (55’ Adam Dźwigała) – Dawid Plizga, Dani Quintana, Roberts Savalnieks (35’ Maciej Gajos) – Bekim Balaj
Zawisza: Wojciech Kaczmarek – Igor Lewczuk, Łukasz Nawotczyński, Andre Micael, Sebastian Ziajka – Hermes (90+2’ Sebastian Dudek), Kamil Drygas – Jakub Wójcicki, Piotr Petasz (69’ Alvarinho), Wahan Geworgian (76’ Bernardo Vasconcelos), Luis Carlos