Liga Mistrzów. Barcelona za burtą, Koke bohaterem!

Piłkarze Atletico Madryt pokonali 1:0 FC Barcelonę w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Ten wynik dał awans do półfinału graczom z Madrytu, dzięki temu, iż zremisowali tydzień wcześniej na Camp Nou 1:1.

Po pierwszym meczu tych drużyn w korzystniejszej sytuacji znalazła się ekipa ze stolicy Hiszpanii. Podopiecznym Diego Simeone po remisie 1:1 w spotkaniu sprzed tygodnia do awansu wystarczał bezbramkowy remis. Zresztą podział punktów to jedyne rozstrzygnięcie, jakie do tej pory padało w konfrontacjach Atletico z Barceloną w tym sezonie.

Kibice na Vicente Calderon na pierwszą bramkę nie czekali zbyt długo. Już w 5. minucie gry Koke wykorzystał zgranie głową piłki przez Adriana Lopeza po dośrodkowaniu Davida Villi i z zimną krwią pokonał Sergio Pinto. Po zdobyciu gola gospodarze nie poprzestali na atakach. Bardzo aktywny był Villa, który po jednej z akcji trafił w słupek bramki Dumy Katalonii. Byłemu graczowi Barcy szczęścia zabrakło również nieco później, gdy po jego uderzeniu futbolówka trafiła w poprzeczkę. Goście próbowali tworzyć sytuacje w swoim stylu, długim rozgrywaniem piłki i krótkimi podaniami. Bardzo pewnie w starciach z rywalami radziła sobie jednak defensywa zespołu Diego Simeone. Do końca pierwszej części meczu niewiele się już zmieniło. Barcelona próbowała prowadzić grę, a miejscowi groźnie kontratakowali.

Już na początku drugich 45 minut Duma Katalonii mogła wyrównać. Neymar wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął go, ale jego strzał zdołali zablokować wracający obrońcy Atletico. Podopieczni Gerardo Martino dalej mozolnie budowali swoje ataki, ale z biegiem czasu próbowali też wrzutek w pole karne. W 70. minucie oko w oko z bramkarzem stanął Gabi, ale trafił wprost w bramkarza Barcelony. W 78. minucie po świetnym dośrodkowaniu Daniego Alvesa minimalnie przy strzale głową pomylił się Neymar. Ostatnie minuty spotkania to rozpaczliwe ataki gości i skuteczna defensywa w wykonaniu Atletico. Co więcej, gospodarze mogli jeszcze zdobyć gola na 2:0, ale Rodriguez nie potrafił pokonać Pinto po kontrataku. Blaugrana już do końca meczu nie znalazła sposobu na zdobycie gola na Vicente Calderon, co pozwoliło zespołowi ze stolicy Hiszpanii na awans do półfinału Ligi Mistrzów! Dla Barcelony to pierwszy od sześciu lat sezon, w którym ta drużyna nie dostała się do czołowej czwórki rozgrywek Champions League.

Atletico Madryt – FC Barcelona 1:0 (1:0)
Atletico: Courtois – Juanfran, Miranda, Godin, Filipe – Tiago, Gabi – Koke, Adrian (62. Diego), Garcia – Villa (79. Rodriguez)
Barcelona: Pinto – Alves, Bartra, Mascherano, Alba – Xavi, Busquets, Iniesta (73. Pedro) – Messi, Fabregas (61. Sanchez), Neymar
Pierwszy mecz- 1:1. Awans: Atletico Madryt