Ekstraklasa. Górnik grał do końca i to mu się opłaciło

Igor Angulo odebrał Jagiellonii Białystok komplet punktów. Napastnik Górnika Zabrze trafił do siatki w 90. minucie, ustalając wynik meczu na 2:2. Tym samym Jaga ma już dziewięć oczek straty do Lechii Gdańsk. Ta może jeszcze powiększyć dystans, bowiem ma rozegrane jedno spotkanie mniej.

Piłkarzom obu ekip nie można było zarzucić, że przyjechali odbębnić mecz i rozjechać się do domów. W pierwszych minutach – mimo że akcje kończyły się nieznacznie niecelnymi lub celnymi, ale niezbyt mocnymi strzałami – nie brakowało walki i przyjemnego dla oka rozgrywania akcji. O ile Jagiellonia budowała akcje w oparciu o całą drużynę i pozwalała sobie na grę na jeden kontakt, o tyle poczynania Górnika opierały się przede wszystkim na kapitanie zabrzan, Szymonie Żurkowskim.

Gorąco pod bramką Martina Chudego zrobiło się w 18. minucie. Golkiper gości miał bowiem drobne problemy z obroną strzału Guilherme. Chudy wybił piłkę na rzut rożny, a po wrzutce futbolówkę ręką zagrał Boris Sekulić. Jedenastkę na gola pewnym uderzeniem zamienił Guilherme. Gospodarze nie cieszyli się z prowadzenia zbyt długo, bo zaledwie dwie minuty. Kombinacyjną akcję uderzeniem lewą nogą na długi słupek zamienił Żurkowski. Po zdobytych golach żadna z drużyn nie poszła za ciosem, a widowisko straciło na atrakcyjności.

Po zmianie stron nieco lepiej prezentował się Górnik, jedna to pierwsza podbramkowa akcja Jagi zakończyła się sukcesem. Arvydas Novikovas najpierw trafił tylko w obrońcę. Piłka wróciła pod nogi Litwina, a jego druga próba była już skuteczna. Kolejne minuty nie rozpieszczały kibiców. Piłkarze nie stworzyli widowiska, które rozgrzałoby marznących kibiców. Tym z Zabrza chwile radości zafundował Igor Angulo. Hiszpan wykorzystał dośrodkowanie z prawej flanki i celną „główką” umieścił piłkę w siatce.

Jagiellonia zajmuje trzecią pozycję w tabeli i traci do liderującej Lechii Gdańsk już dziewięć punktów. Gdańszczanie mogą tę przewagę jeszcze powiększyć, ponieważ rozegrali jeden mecz mniej. Górnik plasuje się trzynastym miejscu.