fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Ł. Broź: Nie stoimy na straconej pozycji

Graliśmy przed własną publicznością, chcieliśmy wygrać. Sytuacje były zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Jadąc do Amsterdamu, na pewno nie będziemy stali na straconej pozycji powiedział po meczu z Ajaxem Amsterdam Łukasz Broź, obrońca Legii Warszawa.


Po bezbramkowym remisie z wicemistrzem Holandii, w zespole Jacka Magiery panują mieszane uczucia. Mimo niezłego rezultatu Wojskowi mieli swoje szanse na zdobycie zwycięskiego gola.

Rywal był dobrze rozpracowany. Wiedzieliśmy, że stoperzy będą często wyprowadzać piłkę, szukając przy tym długich podań na Kaspera Dolberga. Dodatkowo, jednego z ofensywnych pomocników zawsze zostawiali po szerokości. Czy to Bertrand Traore, czy Amin Younes często pokazywali się między dwiema liniami. Byliśmy na to przygotowani – zaznaczył Łukasz Broź.

Trzydziestojednoletni obrońca odniósł się do żółtej kartki dla Miroslava Radovicia, który tym samym nie zagra za tydzień w rewanżowym starciu z Ajaxem.

„Rado” jest jednym z motorów napędowych naszej drużyny. Na pewno będzie nam go brakowało, ale taka jest piłka i w Amsterdamie przyjdzie nam radzić sobie bez niego – powiedział.

Pojedynek Ajax Amsterdam – Legia Warszawa zostanie rozegrany 23 lutego o godzinie 19:00. Stawką meczu będzie awans do 1/8 finału Ligi Europy.

Sport.RIRM

drukuj