Polacy za granicą. Robert Lewandowski z dubletem w finale Pucharu Niemiec; Mateusz Klich z golem i asystą dla Leeds

Sezon ligowy w Niemczech dobiegł końca, jednak w sobotę rozegrany został jeszcze finał Pucharu Niemiec, w którym Bayern Monachium ograł Bayer Leverkusen 4:2. Dwie bramki dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski. Gola i asystę w Championship zapisał na swoim koncie Mateusz Klich, a jego Leeds pokonało 3:1 Blackburn Rovers.

Finał Pucharu Niemiec: Bayer 04 Leverkusen – Bayern Monachium 2:4 (0:2)

Sven Bender 63, Kai Havertz (k.) 90+3′ – David Alaba 16′, Serge Gnabry 24′, Robert Lewandowski 59′, 89′

Robert Lewandowski kontynuuje strzeleckie popisy w tym sezonie. Tym razem polski snajper przyczynił się do 20. triumfu Bayernu Monachium w Pucharze Niemiec. W starciu z Bayerem Leverkusen Lewandowski rozpoczął strzelanie w 59. minucie. Reprezentant Polski otrzymał podanie od … bramkarza Manuela Neuera i uderzył z daleka na bramkę rywali. Kuriozalny błąd w tej sytuacji popełnił golkiper Aptekarzy Lukas Hradecky.

Drugą bramkę Robert Lewandowski strzelił w końcówce spotkania. Ivan Perisić pognał lewą stroną boiska, wbiegł w pole karne, po czym wycofał do wbiegającego w szesnastkę polskiego napastnika, który efektowną podcinką skierował futbolówkę do siatki ekipy z Leverkusen.

Warto podkreślić, że dzięki dwóm trafieniom przeciwko Bayerowi Robert Lewandowski ma już w dorobku 51 strzelonych goli w tym sezonie. Ma jeszcze szansę powiększyć ten dorobek w sierpniu, gdy zostanie wznowiona faza Pucharowa Ligi Mistrzów.

***

Angielska Championship – 41 kolejka: Blackburn Rovers – Leeds United 1:3 (0:2)

Adam Armstrong 48′ – Patrick Bamford 7′, Kalvin Philips 40′, Mateusz Klich 53′

Bramka i asysta – to sobotni dorobek Mateusza Klicha w meczu przeciwko Blackburn Rovers. Polski pomocnik już w 7. minucie spotkania zaliczył asystę przy trafieniu Patricka Bamforda. Z kolei w 53. minucie dopadł do piłki wybitej przez rywali przed pole karne i skierował futbolówkę do siatki.

Dorobek Mateusza Klicha w tym sezonie w barwach Leeds United to 5 goli i 5 asyst w 41 występach. Jego klub jest liderem tabeli na zapleczu angielskiej ekstraklasy na 5 kolejek przed zakończeniem sezonu.