Primera Division. Szczęśliwe trzy punkty Realu

Real Madryt pokonał przed własną publicznością Granadę CF 1:0 w meczu 4. kolejki ligi hiszpańskiej. Jedynego gola dla podopiecznych Rafy Beniteza zdobył Karim Benzema. Królewscy po dzisiejszej wygranej z dorobkiem 10 punktów liderują tabeli Primera Division.

Real przystępował do starcia z Granadą kilka dni po wysokiej wygranej z Szachtarem Donieck (4:0) w meczu Ligi Mistrzów. Jak na zawołanie w ostatnim czasie strzela Cristiano Ronaldo. Portugalczyk najpierw zdobył 5 goli w poprzedniej kolejce ligowej, a potem zaliczył hat-tricka w potyczce z Ukraińcami.

Real Madrid vs Granada CFW pierwszej połowie przeważający na boisku gracze z Madrytu stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do strzelenia gola. Pojedynek sam na sam z Andersem Fernandezem przegrał jednak Ronaldo, a później golkiper gości zdołał obronić próbę Luki Modricia. W odpowiedzi na bramkę Królewskich szarżował Isaac Success, ale świetnie interweniował niepokonany od początku sezonu Keylor Navas. Granada w pierwszej części gry zdołała pokonać bramkarza Realu za sprawą Youseffa El Arabiego, jednak błąd popełnił sędzia, który odgwizdał w tej sytuacji spalonego.

Real Madrid vs Granada CFW drugiej połowie kolejną okazję miał Success, lecz w dogodnej sytuacji przeniósł piłkę ponad bramką gospodarzy. W 55. minucie padło zwycięskie trafienie dla podopiecznych Beniteza. Dośrodkowanie Isco skuteczną główką wykończył Karim Benzema. Ten gol nie powinien jednak zostać uznany, gdyż asystujący Hiszpan w momencie podania był na spalonym. Podrażnieni takim obrotem sprawy przyjezdni próbowali jeszcze powalczyć o remis, ale bardzo dobrze dysponowany Navas nie dał się zaskoczyć. Królewscy ostatecznie wygrali 1:0 i przynajmniej do jutra objęli prowadzenie w tabeli.

W innych zakończonych spotkaniach 4. kolejki Primera Division piłkarze Atletico Madryt wygrali na wyjeździe z SD Eibar 2:0, dzięki czemu awansowali na drugą pozycję, zaś Valencia CF zaledwie bezbramkowo zremisowała na wlasnym stadionie z Realem Betis.