Ekstraklasa. Pierwsze od dwóch miesięcy zwycięstwo Zagłębia

Zagłębie Lubin pokonało na własnym stadionie Piasta Gliwice 3:1, dzięki czemu objęło prowadzenie w grupie spadkowej Lotto Ekstraklasy. Podopieczni Piotra Stokowca przerwali tym samym passę ośmiu ligowych meczów bez zwycięstwa.

Jeszcze na początku obecnego sezonu obie drużyny reprezentowały Polskę w Lidze Europy. Dziś zarówno Zagłębie, jak i Piast grają jedynie o utrzymanie, a po formie z poprzednich rozgrywek nie ma nawet śladu.

Początek spotkania nie przyprawił kibiców o palpitacje serca. Dwa niecelne strzały – Filipa Starzyńskiego oraz Gerarda Badii – i niedokładne podania to wszystko, na co było stać piłkarzy obu zespołów. W 13. minucie prowadzenie gościom dał Michal Papadopulos. Były zawodnik Miedziowych otrzymał dokładne podanie od Badii i płaskim uderzeniem pokonał Martina Polacka. Na trafienie Czecha dwadzieścia minut później odpowiedział Starzyński. „Figo” przymierzył z rzutu wolnego, futbolówka odbiła się od stojącego w murze Urosa Koruna i wpadła do siatki obok zdezorientowanego Jakuba Szmatuły. Po wyrównującym golu żadna z drużyn nie kwapiła się do ataku, w efekcie czego do przerwy utrzymał się remis.

Po przerwie pierwszą bramkę w bieżącym sezonie zanotował Kamil Mazek. Gospodarze wyszli z szybką kontrą, a dwudziestodwulatek ze spokojem posłał piłkę obok golkipera przyjezdnych. Po drugiej stronie boiska Martina Polacka po raz kolejny próbował zaskoczyć Papadopulos, ale bramkarz miejscowych bez większych problemów wyłapał jego uderzenie z piętnastu metrów. Szczęścia szukał także rezerwowy Denis Gojko. Młody pomocnik przymierzył jednak minimalnie niecelnie.

Szansę na drugie trafienie w 81. minucie miał Michal Papadopulos. Czech po raz kolejny musiał się obejść smakiem. Futbolówka po jego strzale głową nieznacznie minęła słupek bramki strzeżonej przez Polacka. Rywali w doliczonym czasie gry dobił jeszcze Arkadiusz Woźniak. Pomocnik lubinian przebiegł kilkadziesiąt metrów z piłką przy nodze i pewnym uderzeniem w sytuacji sam na sam przypieczętował zwycięstwo Miedziowych.

Zagłębie, przynajmniej do jutra, pozostanie liderem grupy spadkowej. Miedziowi mają obecnie aż osiem punktów przewagi nad piętnastym Śląskiem Wrocław. Piast z kolei zajmuje czternaste miejsce i ma dwa oczka zapasu nad strefą spadkową.