Ekstraklasa. Cztery gole i podział punktów w Szczecinie

Wynikiem 2:2 zakończyło się spotkanie 28. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Pogonią Szczecin a Cracovią. Dla Portowców był to już czternasty remis w bieżącym sezonie ligowym. Obie drużyny nadal mają tyle samo punktów w tabeli po 44.

Cracovia liczyła na przełamanie po dwóch ligowych porażkach z rzędu. Piłkarze ze Szczecina wydawali się być rywalem do ogrania. Podopieczni Czesława Michniewicza wiosną wygrali tylko jeden mecz, na inaugurację rundy z Koroną Kielce (3:2).

Adam Gyurcso Jakub WójcickiPogoń wyszła na prowadzenie już w 7. minucie spotkania. Rzut wolny dla gospodarzy precyzyjnie wykonał Adam Gyurcso, posyłając piłkę nad murem. W 9. minucie szczęścia próbowali gracze Cracovii. Obrońcy Portowców niezbyt mocno wybili piłkę z pola karnego, tam przejął ją Paweł Jaroszyński i strzelił mocno, ale niecelnie. W 24. minucie przelobować bramkarza gości próbował Łukasz Zwoliński, jednak uczynił to bardzo nieprecyzyjnie.

Kilkadziesiąt sekund później padło wyrównanie. Jakub Wójcicki dograł w pole karne do Mateusza Cetnarskiego, ten wycofał futbolówkę do Tomasa Vestenicky’ego, a napastnik Pasów mocnym uderzeniem umieścił piłkę pod poprzeczką bramki rywali. Pod koniec pierwszej połowy jeszcze jedną szansę mieli gospodarze. Rafał Murawski podał prostopadle do Gyurcso, a Węgier posłał futbolówkę obok bramki Grzegorza Sandomierskiego, który w tej sytuacji umiejętnie skrócił kąt.

Tuż po przerwie dobrą okazję zmarnował Wladimer Dwaliszwili. Gruzin otrzymał dobre dalekie dogranie od Murawskiego, ale z kilkunastu metrów przymierzył obok słupka. W odpowiedzi piękną bramkę strzeliła Cracovia. Mateusz Wdowiak zbiegł ze skrzydła do środka boiska i uderzył z ponad dwudziestu metrów lewą nogą. Piłka odbiła się od poprzeczki, słupka i wpadła do siatki Portowców. W 53. minucie drugiego gola z rzutu wolnego mógł zdobyć Gyurcso, tym razem jednak skuteczną interwencją popisał się Sandomierski. Trzy minuty później szczecinianie wyrównali. Piękną klepkę Gyurcso ze Zwolińskim skutecznie wykończył Dawid Kort.

£ukasz Zwoliñski Marcin Budziñski Piotr PolczakMateusz Matras Mateusz Wdowiak

W 64. minucie Dawid Kudła ładnie obronił techniczny strzał w długi róg autorstwa Vestenicky’ego. Słowak kilkadziesiąt sekund później wycofał futbolówkę do Erika Jendriska, ale i tym razem dobrym refleksem wykazał się golkiper gospodarzy. W 83. minucie indywidualną akcję przeprowadził Miłosz Przybecki, lecz naciskany przez obrońców Pasów uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Sandomierskiego. W doliczonym czasie gry bohaterem szczecinian mógł ponownie zostać Gyursco. Defensorzy gości nieudolnie wybijali piłkę, która trafiła pod nogi Węgra, jednak jego strzał z powietrza minął bramkę Cracovii. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.

Kibice w Szczecinie zobaczyli ładne bramki, ale nie doczekali się wygranej swojej drużyny. Zarówno Pogoń, jak i Cracovia mają po czterdzieści cztery punkty. Zajmują one odpowiednio czwarte i trzecie miejsce w ligowej tabeli.