Bundesliga. 20. gol Lewandowskiego w obecnym sezonie, niespodziewana porażka Bayernu

Bayern Monachium niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 2:3 w meczu otwierającym 15. kolejkę Bundesligi. Mistrzowie Niemiec ponieśli drugą porażkę w bieżących rozgrywkach, mimo że już po 26. minutach spotkania prowadzili 2:0. Jedną z bramek dla ekipy ze stolicy Bawarii zdobył Robert Lewandowski.

Borussia Moenchengladbach – Bayern Monachium 3:2 (2:2)
Jonas Hofmann 35′ 45′ Florian Neuhaus 49′ – Robert Lewandowski 20′(k.) Leon Goretzka 26′

Kapitan reprezentacji Polski w 20. minucie otworzył wynik meczu. Wówczas pewnie – w swoim stylu – wykorzystał rzut karny, strzelając tym samym już dwudziestego gola w obecnym sezonie Bundesligi. „Lewy” potrzebował do tego zaledwie czternastu występów.

Chwilę później Bayern podwyższył na 2:0 za sprawą pięknego trafienia Leona Goretzki. Borussia odrobiła jednak straty jeszcze przed przerwą, kiedy to dwukrotnie w roli głównej wystąpił Jonas Hofmann. Kilka minut po zmianie stron gospodarze poszli za ciosem, a Manuela Neuera tym razem pokonał Florian Neuhaus.

Zespołu Hansiego Flicka nie było już stać na doprowadzenie do remisu. Druga ligowa porażka (2:3) w bieżących rozgrywkach może sprawić, że mistrzowie Niemiec stracą pozycję lidera. Stanie się tak, jeśli w hicie 15. kolejki RB Lipsk wygra u siebie z Borussią Dortmund.