fot. PAP/Leszek Szymański

El. MŚ 2022. Mecz Polska – Andora na stadionie Legii Warszawa

Wiemy, gdzie reprezentacja Polski rozegra swoje pierwsze domowe spotkanie w ramach eliminacji do mistrzostwa świata w Katarze. 28 marca 2021 roku zespół Jerzego Brzęczka zmierzy się z Andorą na stadionie Legii Warszawa.


Co ciekawe, „Biało-Czerwoni” po raz ostatni przy Łazienkowskiej zagrali w czerwcu 2012 roku z… Andorą. Była to próba generalna podopiecznych Franciszka Smudy przed mistrzostwami Europy. Polacy wygrali wówczas 4:0, a na listę strzelców wpisali się między innymi Jakub Błaszczykowski oraz Robert Lewandowski.

Nasza drużyna narodowa na stadionie Legii zanotowała do tej pory aż 72 mecze. Wygrała 39 z nich, 12 razy zremisowała, a 21 spotkań przegrała.

Przypomnijmy, że trzy dni przed konfrontacją z Andorą ekipa Jerzego Brzęczka zainauguruje eliminacje do mundialu w Katarze starciem z Węgrami na Puskas Arenie w Budapeszcie. 30 marca „Biało-Czerwonych” czeka kolejna wyjazdowa potyczka – tym razem z Anglią.

Reprezentacja Polski o awans do przyszłorocznych mistrzostw świata będzie rywalizować w grupie I również z Albanią i San Marino.

Sport.RIRM

drukuj