Podsumowanie piłkarskiego weekendu w Europie!

Nieoczekiwana klęska Barcelony w Valladolid przybliżyła Real do sięgnięcia po mistrzostwo Hiszpanii. Derby Londynu zdecydowanie wygrała Chelsea, która umocniła się na fotelu lidera Premier League. Ciekawie działo się również we Włoszech. W szlagierowych spotkaniach Juventus pokonał Fiorentinę, a Napoli – Romę.

Liga angielska

W najciekawszym spotkaniu 29. kolejki Premier League liderująca Chelsea pokonała w derbach Londynu Tottenham 4:0. Bramki dla podopiecznych Jose Mourinho zdobyli Samuel Eto’o, Eden Hazard oraz dwie wprowadzony w końcówce spotkania Demba Ba. Goli nie zabrakło w meczu najsłabszych drużyn w tabeli. Walijskie Cardiff pokonało przed własną publicznością Fulham 3:1. Dobrą passę kontynuuje mistrz Anglii z Manchesteru. Czerwone diabły nie dały szans West Bromwich pewnie zwyciężając 3:0. Czyste konto zachował golkiper Southampton, Artur Boruc. Drużyna Polaka pokonała po trafieniu Rodrigueza Crystal Palace 1:0.

Wyniki 29. kolejki Premier League:

West Bromwich – Manchester United 0:3 (0:1)

Liga hiszpańska

Niespodzianek nie brakowało w meczach 27. kolejki Primera Division. Barcelona sensacyjnie przegrała wyjazdowe spotkanie z Valladolid 0:1. Mistrzowie Hiszpanii coraz bardziej upierają się przy oddaniu tytułu Realowi. Królewscy nie zawiedli i dzięki trzem bramkom zdobytym przeciwko Levante powiększyli przewagę nad Blaugraną do czterech „oczek”. Dwa gole Davida Villi pozwoliły Atletico na wyjazdowe zwycięstwo z Celtą. Dobrze spisały się również drużyny z dolnej części tabeli. Betis pokonał u siebie Getafe, a Rayo – szósty w tabeli Real Sociedad. Wiceprezydent Barcelony Javier Faus już zapowiedział wielkie transfery na lato. Mówi się o przyjściu Robina van Persiego z Manchesteru United. Słabą postawę swoich piłkarzy posadą przypłacił trener Getafe Luis Garcia.

Espanyol – Elche 3:1 (2:0)

D. Lopez 2’ D. Colotto 21’ Pizzi 58’ – J. R. Fuentes 88’ (sam.)

Almeria – Sevilla 1:3 (0:1)

A. Vidal 85’ – C. Bacca 31’ D. Carrico 51’ K. Gameiro 77’

Real Madryt – Levante 3:0 (1:0)

C. Ronaldo 11’ Marcelo 49’ N. Karabelas 81’ (sam.)

Valencia – Athletic Bilbao 1:1 (1:0)

A. Paco 23’ – A. Aduriz 53’ (karny)

Osasuna – Malaga 0:2 (0:1)

– G. Samuel 14’ N. Amrabat 66’

Real Sociedad – Rayo Vallecano 2:3 (2:1)

I. Martinez 2’ R. Pardo 45+1’ – J. Larrivey 4’ (karny) A. Bueno 47’ R. Rochina 67’

tabela, espana

Liga niemiecka:

W Bundeslidze po raz kolejny zabłysnęły gwiazdy Bayernu Monachium. Bawarczycy pokonali na wyjeździe Wilki z Wolfsburga aż 6:1. Pięć decydujących trafień padło w odstępie 18. minut. Autorem dwóch goli był chorwacki snajper Mario Mandzukić, który wyprzedził w klasyfikacji strzelców nieobecnego Roberta Lewandowskiego. Podopieczni Pepa Guardioli odnieśli 16. ligowe zwycięstwo z rzędu, czym pobili rekord Bundesligi. Borussia Dortmund pokonała w wyjazdowym spotkaniu Freiburg 1:0. Jedynego gola w meczu zdobył w 58. minucie Sebastian Kehl. Kolejne potknięcie zanotował Bayer Leverkusen. Wyjazdowy remis Aptekarzy wykorzystało Schalke, które rozbiło u siebie Hoffenheim 4:0.

Wyniki 24. kolejki Bundesligi:

Hamburger – Eintracht Frankfurt 1:1 (0:1)

H. Calhanoglu 72’ (karny) – A. Madlung 29’

Hannover – Bayer Leverkusen 1:1 (1:1)

A. Rudnevs 33’ – G. Castro 28’

Borussia Moenchengladbach – Augsburg 1:2 (1:1)

Raffael 5’ – H. Altintop 35’ T. Werner 81’

Schalke 04 – Hoffenheim 4:0 (2:0)

K. Huntelaar 6’ 28’ 79’ C. Obasi 55’

VfB Stuttgart – Eintracht Braunschweig 2:2 (2:1)

A. Maxim 30’ M. Harnik 35’ – J. Hochscheidt 24’ E. Bicakcić 82’

Wolfsburg – Bayern 1:6 (1:1)

Naldo 17’ – X. Shaqiri 26’ T. Mueller 63’ 78’ M. Mandzukić 66’ 80’ F. Ribery 71’

Liga włoska:

W meczu otwierającym 27. kolejkę Serie A Udinese pokonało u siebie Milan 1:0. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 67. minucie Di Natale. W niedzielnych spotkaniach nie zabrakło szlagierów. Juventus pokonał u siebie Fiorentinę 1:0. Porażkę zanotowała Roma, która na wyjeździe uległa Napoli 1:0. W 81. minucie jedynego gola zdobył Callejon. Remisową passę przerwał Inter. Mediolańczycy wygrali na San Siro z Torino 1:0.