fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Ekstraklasa. Jacek Magiera trenerem Śląska Wrocław

Roszada na ławce trenerskiej Śląska Wrocław. Nowym opiekunem dwukrotnego mistrza Polski został Jacek Magiera. 44-letni szkoleniowiec podpisał kontrakt ważny do czerwca 2023 roku.


Przypomnijmy – po ponad dwóch latach pracy z funkcją trenera Śląska Wrocław pożegnał się Vitezslav Lavicka. Czech nie miał w ostatnich tygodniach najlepszej passy. Wystarczy powiedzieć, że w nowym roku jego już byli podopieczni w ośmiu rozegranych dotąd ligowych meczach tylko raz zaznali smaku zwycięstwa.

Klub z Dolnego Śląska rozstał się z blisko 58-letnim szkoleniowcem w niedzielę, a już dziś ogłosił nazwisko jego następcy. Został nim Jacek Magiera, który związał się umową ważną do końca sezonu 2022/2023.

„Dziękuję za zaufanie i możliwość pracy w klubie z takimi ambicjami jak Śląsk Wrocław. Zawsze starałem wysoko zawieszać poprzeczkę, dlatego chciałbym, aby nasza drużyna walczyła o czołowe lokaty w Ekstraklasie” – powiedział sam zainteresowany chwilę po podpisaniu kontraktu.

44-letni trener to między innymi były opiekun Legii Warszawa (2016-2017) oraz selekcjoner juniorskich reprezentacji Polski U20 i U19. Z tą ostatnią zakończył oficjalnie współpracę 11 marca 2021 roku.

Jacek Magiera debiut w nowej roli zanotuje 5 kwietnia. Wówczas Śląsk Wrocław, plasujący się obecnie na siódmej pozycji w ligowej tabeli, zmierzy się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok w spotkaniu 23. kolejki PKO Ekstraklasy.

Sport.RIRM

drukuj