Liga Mistrzów. Spacer po czerwonym dywanie, Porto gra dalej

Dużą klasę w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów pokazali gracze FC Porto. Smoki wygrały na własnym stadionie z FC Basel 4:0 (1:0) i pewnie awansowały do kolejnej fazy najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek na świecie.

Portugalczycy musieli zaatakować i w 14. minucie zdobyli pierwszego gola. Niebiesko-biali zarobili rzut wolny z około dwudziestu metrów od bramki rywali. Do piłki podszedł Yacine Brahimi, który kapitalnym strzałem pokonał Tomasa Vaclika. Minutę później mogło być 2:0, ale Casemiro minimalnie się pomylił. Mecz toczył się na połowie gości, którzy nie mieli argumentów, aby zaatakować bramkę gospodarzy. Dopiero w 44. minucie groźny strzał na bramkę zza pola karnego oddał Shkelzen Gashi – niecelnie.

Dwie minuty po gwizdku rozpoczynającym drugą część spotkania zdezorientowani piłkarze Murata Yakina stracili drugiego gola. Z siedemnastu metrów przymierzył Hector Herrera i sytuacja przyjezdnych była trudna. Smoki całkowicie kontrolowały mecz zdobywając kolejne bramki. 10. minut później wypożyczony z Realu Madryt Casemiro pokazał, że przy ostatnich problemach Los Blancos trener Carlo Ancelotti powinien zwrócić na niego uwagę. Brazylijczyk kropnął z trzydziestu metrów i ściągnął pajęczynę z bramki Vaclika.

Sprawa awansu była rozstrzygnięta, a wynik w 76. minucie ustalił Vincent Aboubakar. Zwieńczeniem postawy piłkarzy przyjezdnych było zachowanie doświadczonego Waltera Samuela, który bez piłki sfaulował strzelca ostatniej bramki i został ukarany przez arbitra drugą żółtą kartką.