Premier League. Derby dla United; Leicester zmierza po tytuł

Manchester United wygrał na wyjeździe z Manchesterem City 1:0 w hitowym starciu 31. kolejki Premier League. Trzy punkty wywalczyła także czołowa trójka: Leicester City, Tottenham Hotspur i Arsenal Londyn. Lisy, z przewagą pięciu oczek nad Kogutami, nadal są liderem rozgrywek.

Manchester City – Manchester United 0:1 (0:1)
Marcus Rashford 16’

Manchester City vs Manchester UnitedHit kolejki – derby Manchesteru – 1:0 wygrała drużyna United. Bohaterem spotkania został 18-letni Marcus Rashford. Młody Anglik po podaniu Juana Maty bez problemu poradził sobie z Martinem Demichelisem i z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Joe Hartem. W odpowiedzi po centrze z rzutu wolnego minimalnie niecelnie główkował właśnie Argentyńczyk. Tuż przed przerwą dobrą okazję miał Yaya Toure, ten jednak strzelił obok słupka.

W drugiej części meczu lepiej prezentowali się gospodarze, którzy szukali wyrównującego trafienia. Davida de Geę próbowali pokonać Wilfried Bony, Gael Clichy, Sergio Aguero i Jesus Navas, ale Obywatelom brakowało precyzji. Im bliżej było końca, tym bardziej podopieczni Louisa van Gaala skupiali się na defensywie, co jednak nie zemściło się na nich i kibice z czerwonej części miasta mogli odetchnąć z ulgą.

***

Crystal Palace – Leicester City 0:1 (0:1)
Riyad Mahrez 34’

Crystal Palace vs Leicester CitySkromne zwycięstwo odniosła ekipa Leicesteru City. Lisy triumfowały na wyjeździe z Crystal Palace 1:0 po bramce Riyada Mahreza, który z około dziesięciu metrów trafił do siatki Orłów. Liderzy Premier League przeważali przez całe spotkanie, jednak nie zdołali po raz kolejny pokonać Wayne’a Hennessey’a. Najlepsze ku temu okazje mieli Mahrez i Shinji Okazaki.

***

Tottenham Hotspur – Bournemouth AFC 3:0 (2:0)
Harry Kane 1’ 16’ Christian Eriksen 52’

Tottenham Hotspur vs AFC BournemouthBez większych problemów komplet punktów wywalczył Tottenham Hotspur. Koguty pokonały na własnym obiekcie Bournemouth aż 3:0. Wiśniom nie pomógł Artur Boruc, który spisał się niezbyt dobrze i musiał wyciągać piłkę z siatki po strzałach Harry’ego Kane’a (dwukrotnie) oraz Christiana Eriksena. Polak niezbyt dobrze zachował się przy pierwszym i trzecim golu, natomiast przy drugim nie miał większych szans.

***

Everton FC – Arsenal Londyn 0:2 (0:2)
Danny Welbeck 7’ Alex Iwobi 42’

Everton FC vs Arsenal FCDystansu do lidera nie stracił także Arsenal Londyn. Piłkarze Arsene’a Wengera pokonali Everton 2:0. Kanonierzy ustalili wynik spotkania już w pierwszej części gry. Najpierw Joela Roblesa pokonał Danny Welbeck, a następnie futbolówkę do bramki, między nogami golkipera The Toffees, posłał Alex Iwobi.

***

Chelsea Londyn – West Ham United 2:2 (1:1)
Cesc Fabregas 45’ 89’(k.) – Manuel Lanzini 17’ Andy Carroll 61’

Chelsea vs West Ham UnitedDo czternastu serię ligowych meczów bez porażki przedłużyła drużyna Chelsea Londyn. Podopieczni Guusa Hiddinka zremisowali na Stamford Bridge z West Hamem United 2:2. The Blues dwukrotnie musieli odrabiać straty. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy na gola Manuela Lanziniego strzałem z dystansu odpowiedział Cesc Fabregas. Hiszpan trafił także na 2:2. W końcówce meczu Fabregas wykorzystał rzut karny.

***

Swansea City – Aston Villa 1:0 (0:0)
Federico Fernandez 53’

Czyste konto zachował Łukasz Fabiański, a jego Swansea City wygrało przed własną publicznością z ostatnią w tabeli Aston Villą 1:0. „Fabian” popisał się swoimi umiejętnościami w 33. minucie, kiedy to złapał piłkę po strzale głową Rudy’ego Gestede oraz w 72. minucie, gdy  po rzucie rożnym główkował Joleon Lescott.