Ekstraklasa. Podział punktów w Szczecinie, kryzys Pogoni wciąż trwa

W spotkaniu 8. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze Pogoni Szczecin zremisowali na własnym terenie z Koroną Kielce 1:1. Na gola Radosława Majewskiego odpowiedział Elhadji Pape Diaw. Portowcy wciąż czekają zatem na pierwsze ligowe zwycięstwo w obecnym sezonie.

Szukająca pierwszej wygranej w sezonie Pogoń od początku meczu przystąpiła do ataku i już w 3. minucie cieszyła się z gola. Lasza Dwali podał do Radosława Majewskiego, a ten mocnym strzałem z kilkunastu metrów pokonał bezradnego w tej sytuacji Matthiasa Hamrola.

Po szybko objętym prowadzeniu podopieczni Kosty Runjaicia w dalszej fazie gry kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Co prawda goście od czasu do czasu potrafili przedostać się pod pole karne rywali, ale zazwyczaj nie wynikało z tego nic konkretnego. W 39. minucie Korona w końcu doszła do czystej sytuacji strzeleckiej. Z próbą Elii Soriano dobrze poradził sobie jednak Łukasz Załuska.

Od tego momentu bramkarz miejscowych coraz częściej musiał wykazywać się swoimi umiejętnościami. Dwadzieścia minut po zmianie stron – skapitulował. Z rzutu rożnego dośrodkował Jakub Żubrowski, a świetnym uderzeniem głową popisał się Elhadji Pape Diaw, kierując futbolówkę do siatki.

Wyrównujące trafienie sprawiło, że ekipa Gino Lettieriego poczuła szansę na coś więcej niż jeden punkt. Do końca gra przeważnie toczyła się na połowie gospodarzy, ale ci zazwyczaj zażegnywali niebezpieczeństwo z dala od własnej bramki. Jeszcze w doliczonym czasie losy widowiska mógł rozstrzygnąć Adrian Benedyczak. Strzał snajpera Portowców okazał się jednak minimalnie niecelny.

Ostatecznie oba zespoły musiały zadowolić się podziałem punktów. Po ośmiu kolejkach Pogoń wciąż pozostaje bez ligowego zwycięstwa w bieżących rozgrywkach, a w tabeli plasuje się dopiero na przedostatniej, piętnastej pozycji. Korona zajmuje ósme miejsce w stawce.