fot. PAP/EPA

Polacy za granicą. Lokomotiw Moskwa wykupił Grzegorza Krychowiaka

Grzegorz Krychowiak będzie kontynuował swoją karierę w Lokomotiwie Moskwa. Rosyjski klub wykupił reprezentanta Polski z Paris Saint-Germain za łączną kwotę 14 mln euro.


Defensywny pomocnik związał się z moskiewskim zespołem kontraktem ważnym do końca sezonu 2021/2022. Do tej pory występował w drużynie prowadzonej przez Jurja Siomina na zasadzie wypożyczenia z PSG. W umowie między oboma klubami istniał jednak zapis mówiący, że w przypadku rozegrania określonej liczby spotkań, Lokomotiw będzie zobligowany do wykupu 29-letniego zawodnika. Ostatecznie trzykrotni mistrzowie Rosji zapłacili za reprezentanta Polski 14 mln euro (1,5 przy wypożyczeniu i 12 teraz).

Grzegorz Krychowiak w kampanii 2018/2019 należał do najważniejszych piłkarzy Lokomotiwu. Zanotował dla niego 39 meczów we wszystkich rozgrywkach. Zdobył dwa gole, a przy czterech kolejnych zaliczył decydujące podanie. Często grał nie tylko na swojej nominalnej pozycji defensywnego pomocnika, ale również jako środkowy obrońca. Niedawno znalazł się w oficjalnej jedenastce sezonu Premier Ligi.

Sport.RIRM

drukuj