fot. PAP/EPA

FIFA World Cup 2018. A. Griezmann: Niesamowicie ogląda się radość, którą dajemy swoimi meczami

Byliśmy trochę jak Atletico Madryt. Broniliśmy się i strzeliliśmy gola po rzucie rożnym. […] Jestem szczęśliwy z występu moich kolegów. Niesamowicie ogląda się radość, którą dajemy naszym rodakom swoimi meczami powiedział chwilę po półfinale z Belgią piłkarz reprezentacji Francji Antoine Griezmann.


Zawodnik Atletico Madryt był jednym z głównych bohaterów półfinałowego widowiska w Sankt Petersburgu. Na początku drugiej części spotkania to po jego centrze z rzutu rożnego padła jedyna bramka. [więcej tutaj]

Jestem szczęśliwy z występu moich kolegów. Niesamowicie ogląda się radość, którą dajemy naszym rodakom swoimi meczami. To właśnie był mój główny cel przed rozpoczęciem mistrzostw świata. […] Byliśmy trochę jak Atletico Madryt. Broniliśmy się i strzeliliśmy gola po rzucie rożnym – mówił Antoine Griezmann.

Trafienie dające Francuzom awans do finału mundialu zaliczył Samuel Umtiti. Stoper Barcelony wykorzystał dośrodkowanie i świetnym uderzeniem głową z sześciu metrów pokonał Thibaut Courtoisa.

Kiedy grałem w środkowej strefie boiska, kilka tygodni temu, kiedy obejrzałem swoje występy, postanowiłem częściej pojawiać się z przodu. Opłaciło się to w spotkaniu z Belgią. […] Na razie nie zdajemy sobie z tego jeszcze dobrze sprawy, ale rzeczywiście dokonaliśmy czegoś wyjątkowego. Wciąż przed nami finał do rozegrania i zrobimy wszystko, żeby go wygrać – podkreślił obrońca Trójkolorowych.

Francuzi o złoto zmierzą się 15 lipca z lepszym z pary Anglia – Chorwacja.

Sport.RIRM

drukuj