FIFA World Cup 2018. E. Hazard: Zabrakło nam czegoś ekstra, żeby awansować do finału

Wyeliminował nas solidniejszy zespół. Ale wolę przegrać jak Belgia niż zwyciężyć jak Francja. Gramy lepszy futbol, w stylu, który mi pasuje. Zabrakło nam czegoś ekstra, żeby awansować do finału stwierdził Eden Hazard, jeden z najważniejszych piłkarzy kadry Roberto Martineza.


Belgowie, mimo że mieli swoje okazje bramkowe, ostatecznie musieli uznać wyższość Francuzów po golu Samuela Umtitiego. Zdaniem Edena Hazarda, jego drużyna wcale jednak nie była gorsza od Trójkolorowych. [więcej tutaj]

Francuzi wygrali, a w piłce właśnie o to chodzi. Nie potrafiliśmy znaleźć ich słabego punktu. Zabrakło nam czegoś ekstra, żeby awansować do finału. Wyeliminował nas solidniejszy zespół. Ale wolę przegrać jak Belgia niż zwyciężyć jak Francja. Gramy lepszy futbol, w stylu, który mi odpowiada – mówił pomocnik londyńskiej Chelsea.

Zachowawczy styl gry rywali skrytykował również Thibaut Courtois.

Wolałbym przegrać z Brazylią w ćwierćfinale. Po nich przynajmniej było widać chęć gry w piłkę. Francuzi zdobyli gola po rzucie rożnym. Oprócz tego nie zrobili nic poza bronieniem dostępu do swojej bramki. Ich środkowy napastnik [Olivier Giroud przyp. red.] grał trzydzieści metrów od własnej bramki – skomentował golkiper Czerwonych Diabłów.

Belgowie w najbliższą sobotę (godz. 16:00 czasu polskiego) zagrają mecz o trzecie miejsce, a więc staną przed szansą na swój pierwszy w historii medal na mistrzostwach świata. W Sankt Petersburgu zmierzą się ze słabszym z pary Anglia – Chorwacja.

Sport.RIRM

drukuj