PGNiG Superliga. Bez niespodzianki w Kielcach, Vive zdominowało Wisłę

Zwycięstwem Vive Tauronu Kielce zakończył się pierwszy pojedynek o klubowe mistrzostwo Polski piłkarzy ręcznych. W Hali Legionów obrońcy tytułu pokonali Wisłę Płock 35:29. Gospodarzy do wygranej poprowadził Michał Jurecki – autor ośmiu bramek.

Obie drużyny przystąpiły do spotkania osłabione brakiem podstawowych zawodników. W barwach Vive urazy wykluczyły z rywalizacji Karola Bieleckiego i Denisa Bunticia. W ekipie Nafciarzy z kontuzjami zmagają się Adam Wiśniewski, Jose Guilherme de Toledo i Dan-Emil Racotea.

Milijan Puœica S³awomir SzmalW pojedynek lepiej weszli podopieczni Manolo Cadenasa, którzy szybko objęli prowadzenie 3:0. Do siatki rywali trafiali kolejno Dmitrij Żytnikow, Milijan Pusica i Valentin Ghionea. Na odpowiedź… Michała Jureckiego nie trzeba było dług czekać. Lider reprezentacji Polski trzykrotnie przedarł się przez obronę płocczan, zaś do remisu 4:4 doprowadził Manuel Strlek.

W 9. minucie szczypiorniści Talanta Dujszebajewa po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Ważne gole rzucili Tobias Reichmann, wcześniej wspomniany Strlek i Krzysztof Lijewski (8:5). Od tego momentu miejscowi kontrolowali przebieg wydarzeń i sukcesywnie powiększali przewagę. Na przerwę schodzili przy wyniku 23:14. Wcześniej na boisku nie brakowało ostrej gry. W przeciągu dwóch minut sędziowie wykluczyli kolejno Mateusza Jachlewskiego, Ivana Nikcevicia i Pawła Paczkowskiego.

Marko Tarabochia Piotr ChrapkowskiW drugiej odsłonie płocczanie rzucili się do odrabiania strat, jednak tylko „kosmetycznie” zdołali poprawić ostateczny rezultat. Vive nie pozwalało sobie na momenty dłuższej dekoncentracji i niezagrożone dowiozło korzystny wynik do końca meczu (35:29).

Obrońcy tytułu objęli prowadzenie w całej rywalizacji (1-0). Na szczególne słowa uznania w barwach gospodarzy zasłużył Michał Jurecki – autor ośmiu goli. W drużynie przeciwnej wyróżnił się Tiago Rocha (7 bramek). Kolejne spotkanie rozegrane zostanie jutro – również w kieleckiej Hali Legionów.