Ekstraklasa. Warta uratowała remis rzutem na taśmę, Wisła zrehabilitowała się za kompromitację z Rakowem

Warta Poznań zremisowała 1:1 ze Stalą Mielec w meczu inaugurującym 17.  kolejkę piłkarskiej Ekstraklasy. Zieloni uratowali punkt w doliczonym czasie gry. Ponownie z wygranej cieszyła się płocka Wisła, która szybko zapominała o wysokiej porażce Rakowem i pokonała Cracovię 1:0.

Warta w dwóch poprzednich spotkaniach zdobyła 6 punktów i w starciu z mielczanami liczyła na podtrzymanie dobrej passy. Taki sam cel miała Stal, która w ostatniej kolejce pokonała Zagłębie Lubin.

Pierwsza połowa tego spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Trzeba jednak przyznać, że w tym okresie Warta stworzyła sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia gola, jednak żadnej z nich nie wykorzystała.

Wynik pojedynku w 66. minucie otworzył Said Hamulić. Gracz Stali wykorzystał błąd bramkarza rywali, który wyszedł poza pole karne i źle przyjął piłkę, i po przejęciu futbolówki posłał ją do pustej bramki. Goście utrzymywali jednobramkową przewagę do doliczonego czasu gry. Wówczas do centry z prawej strony boiska wyskoczył Jan Grzesik i precyzyjną główką doprowadził do remisu.

W drugim piątkowym meczu Wisła Płock mierzyła się z Cracovią. Nafciarze chcieli zatrzeć po sobie fatalne wrażenie po wysokiej porażce z Rakowem. Natomiast Pasy liczyły na podtrzymanie serii spotkań bez porażki.

W pierwszych 45 minutach bramki nie padły, jednak piłkarze każdej z drużyn stworzyli sobie kilka szans bramkowych, oddawali strzały na bramkę, jednak zawodziła skuteczność, a swoją pracę bez zarzutu wykonywali obaj bramkarze.

W początkowym fragmencie drugiej połowy przewagę mieli goście, jednak nadal pudłowali. Problemów ze skutecznością nie miał natomiast Rafał Wolski. Pomocnik Wisły w 66. minucie, po rozegraniu z Davo przed polem karnym Pasów, uderzył technicznie po długim rogu, nie dając szans na skuteczną interwencję Karolowi Niemczyckiemu. Cracovia próbowała jeszcze wyrównać, jednak od 81 minuty musiała grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Takuto Oshimy. Ostatecznie doprowadzić do remisu się nie udało i płocczanie kończą 2022 rok zwycięstwem w lidze.