fot. materiały prasowe

LM. Pogromca Wisły ćwierćfinałowym rywalem kielczan!

Vardar Skopje będzie rywalem szczypiornistów Vive Tauronu Kielce w walce o Final Four Ligi Mistrzów. Wcześniej macedońska drużyna wyeliminowała w TOP 16 Orlen Wisłę Płock. Pierwszy mecz kielczanie rozegrają na wyjeździe.


Pierwsze miejsce w fazie grupowej Champions League sprawiło, że w drodze do czołowej czwórki mistrzowie Polski mogli liczyć na rozstawienie. Dziś do ich potencjalnych przeciwników należały Pick Szeged, Paris Saint-Germain, RK Prvo Plinarsko Drustvo Zagrzeb oraz Vardar Skopje. Los wskazał na tych ostatnich, którzy wcześniej rozprawili się z Orlen Wisłą Płock.

Vardar to ekipa potrafiąca grać świetnie z kontry. Do największych gwiazd i liderów zespołu należą Alex Dujszebajew i Igor Karacić. Mocnym punktem drużyny są także Rosjanie – Timur Dibirow i Sergei Gorbok. Dotychczas Vive ma dobre wspomnienia ze Skopje. Przed dwoma laty pod wodzą Bogdana Wenty mistrzowie Polski dwukrotnie pokonali inną ekipę z tego miasta – Metalurg, co zapewniło im awans do Final Four.

Interesująco zapowiadają się pozostałe pojedynki ćwierćfinałowe. Trudne zadanie czeka zwłaszcza Pick Szeged, w którego barwach występuje Piotr Wyszomirski. Rywalem węgierskiej drużyny będzie THW Kiel. Opływające w pieniądze Paris Saint-Germain podejmie Veszprem, a hiszpańska FC Barcelona zmierzy się z pogromcą Koldingu – Drustvem Zagrzeb.

Pierwsze mecze ćwierćfinałowe odbędą się w dniach 8-12 kwietnia, rewanże tydzień później. Final Four rozegrane zostanie w dniach 30-31 maja w Kolonii.

***

Ćwierćfinałowe pary Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych:

RK Prvo Plinarsko Drustvo Zagrzeb (Chorwacja) – FC Barcelona (Hiszpania)
Vardar Skopje (Macedonia) – Vive Tauron Kielce (Polska)
Paris Saint-Germain (Francja) – MKB Veszprem (Węgry)
Pick Szeged (Węgry) – THW Kiel (Niemcy)

Sport.RIRM

drukuj