PGNiG Superliga. Planowe wygrane Vive i Wisły

17. kolejka PGNiG Superligi mężczyzn przyniosła kolejne wygrane faworytów. W meczu na szczycie Orlen Wisła Płock pokonała Górnik Zabrze 34:29. Zwycięską serię kontynuują szczypiorniści Vive Tauronu Kielce, którzy tym razem rozprawili się ze Stalą Mielec 38:24.

Na skrzydłach skrzydłowych…

Zwycięstwo Orlen Wisły Płock nad Górnikiem Zabrze to przede wszystkim zasługa wspaniałej postawy skrzydłowych. Michał Daszek i Ivan Nikcević łącznie zdobyli 23 bramki.

Po dobrym początku w wykonaniu Nafciarzy, przy stanie 4:0 dla miejscowych o czas poprosił trener Patrik Liljestrand. Gra przyjezdnych wyglądała coraz lepiej. Bramka Michała Kubisztala zmniejszyła prowadzenie wicemistrzów kraju do jednego trafienia. Podopieczni Manolo Cadenasa grali nierówno. Najpierw odskakiwali na kilka goli, a po chwili pozwalali rywalom na gwałtowne zmniejszenie strat. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 18:16, a Górnik wciąż zachowywał szansę na korzystny rezultat w Płocku.

Po zmianie stron aktywna postawa Mariusza Jurasika pozwoliła gościom toczyć wyrównaną walkę z Nafciarzami. Decydująca dla losów pojedynku okazała się 40. minuta, kiedy czerwoną kartką ukarany został Michał Kubisztal. Gdy na 26:21 do siatki trafił Ivan Nikcević, uzyskanej wówczas pięciobramkowej przewagi płocczanie nie oddali do samego końca. Ostatecznie w meczu na szczycie pokonali zabrzan 34:29.

***

Orlen Wisła Płock – Górnik Zabrze 34:29 (18:16)

Wisła: Corrales, Wichary – Daszek 12(2), Nikcević 11(1), Jurkiewicz 4, Montoro 2, Syprzak 2, Zelenović 2, Tioumentsev 1, Kwiatkowski, Racotea, Piechowski, Rocha.
Karne: 3/4.
Kary: 6 min.

Górnik: Kicki, Kornecki, Suchowicz – Jurasik 6, Daćko 5, Kubisztal 5(2), Tatarincew 4, Kuchczyński 3(1), Niewrzawa 2, Orzechowski 2, Gromyko 1, Niedośpiał 1, Twardo, Tomczak.
Karne: 3/5.
Kary: 8 min.

Chorwacka petarda odpalona…

Problemów z pokonaniem Stali Mielec nie mieli szczypiorniści Vive Tauronu Kielce. Najlepszy na boisku ponownie był chorwacki duet Denis Buntić – Ivan Cupić. Choć w kadrze meczowej zabrakło Grześka Tkaczyka, Julena Aguinagalde czy Tobiasa Reichmanna, pod ich nieobecność dobrze zaprezentowali się Mateusz Jachlewski i Zeljko Musa.

Wyrównaną walkę mielczanie zdołali prowadzić tylko przez pierwsze cztery minuty. Później do głosu doszli faworyzowani gospodarze, a jakikolwiek inny scenariusz, niż wysoki triumf kielczan byłby dla kibiców zasiadających w Hali Legionów niemałym zaskoczeniem.

Skończyło się na wyniku 20:11 do przerwy i 38:24 po godzinie gry. Vive kontynuuje zwycięską serię we wszystkich rozgrywkach. W tym sezonie podopieczni Talanta Dujszebajewa jeszcze nie przegrali.