fot. PAP/EPA

LM piłkarzy ręcznych. Vive zagra w Final Four

Piłkarze ręcznik Vive obronili zaliczkę z pierwszego spotkania i awansowali – kosztem francuskiego PSG – do Final Four EHF Ligi Mistrzów. Rywalizację rozstrzygnęła emocjonująca końcówka. Dzisiejszy pojedynek wygrał francuski gigant, ale wynik 35:26 premiuje kielczan.


Mimo dziesięciu goli zaliczki z pierwszego meczu, Vive było już jedną nogą poza Ligą Mistrzów. PSG grało tak jak do tego przyzwyczaiło. Już w pierwszej połowie francuski gigant odrobił większość strat. W drugiej wreszcie dopiął swego, kiedy do siatki trafił Luc Abalo. Było 29:19. Chwilę później prowadzenie gospodarzy podwyższył Nedim Remili.

Wtedy uaktywnił się Alex Dujszebajew. Prawy rozgrywający kieleckiego zespołu ciągnął wynik. Bliżej awansu wciąż było jednak PSG (34:23). O czas poprosił trener Vive. Po powrocie na boisko pomylił się Luka Cindrić, ale jego błąd naprawił  Dujszebajew (34:24). W odpowiedzi nie trafił Henrik Toft Hansen. Rzut karny wykorzystał wtedy Julen Aguinagalde. Dobrze między słupkami spisywał się Vladimir Cupara, a sukces gości przypieczętował Władysław Kulesz.

Mistrzowie Polski obronili zaliczkę z pierwszego meczu i to oni zagrają w Final Four Ligi Mistrzów. Po raz ostatni tak daleko dotarli w 2016, kiedy sięgnęli po trofeum.

Sport.RIRM

drukuj