fot. PAP/Andrzej Grygiel

Ekstraklasa. Zagłębie Sosnowiec leci z ligi, Śląsk jeszcze w grze

Zagłębie Sosnowiec uległo Śląskowi Wrocław 2:4 i pewnym jest, że w przyszłym sezonie zagra w rozgrywkach I ligi. Wrocławianie zajmują miejsce zagrożone spadkiem, ale komplet punktów dał im jeszcze nadzieję na utrzymanie.


Starcie w Sosnowcu było tym z kategorii „o życie”. Komplet punktów miał być oddechem dla jednych lub drugich. Od początku jednak to goście bardziej starali się, by go złapać. Już w 1. minucie celnie główkował Michał Chrapek. Piłkę po jego strzale obronił Lukas Hrosso. Kolejne zagrożenie stworzył Marcin Robak, ale najlepszy strzelec Śląska nie był dzisiaj skuteczny.

Po przetrwaniu ataków gości do pracy wzięli się gospodarze. Sporo problemów defensywie przyjezdnych sprawiał Szymon Pawłowski. Brak konkretów okazał się jednak wodą na młyn dla wrocławian. W 25. minucie prostopadle do Michała Cholewiaka zagrał Robert Pich. Zawodnik klubu z Dolnego Śląska skorzystał z prezentu i w sytuacji sam na sam nie dał szans Hrosso.

Po zmianie stron na boisku pojawił się Vamara Sanogo, który już po chwili obsłużył świetnym zagraniem Olafa Nowaka. Ten trafił do siatki z pięciu metrów. Niedługo dane było cieszyć się sosnowiczanom z remisu. W dwie minuty stracili aż dwa gole. Najpierw Hrosso nie zdołał obronić uderzenia Wojciecha Golli, a następnie skapitulował przy próbie Mateusza Cholewiaka. Gwoździem do trumny dla podopiecznych Valdasa Ivanauskasa było samobójcze trafienie Patrika Mraza. W końcówce wynik meczu zmienił jeszcze Giorgos Mygas.

Zagłębie Sosnowiec żegna się z Ekstraklasą. Śląsk Wrocław dogonił natomiast resztę stawki. Do miejsca gwarantującego utrzymanie traci jedno oczko.

* * *

Zagłębie Sosnowiec – Śląsk Wrocław 2:4 (0:1)
Olaf Nowak 50’ Giorgos Mygas 89’ – Mateusz Cholewiak 25’ 59’ Wojciech Golla 57’ Patrik Mraz 84’(sam.)

Zagłębie: Lukas Hrosso – Giorgos Mygas, Michael Heinloth (63′ Giorgi Iwaniszwili), Piotr Polczak, Patrik Mraz – Szymon Pawłowski, Sebastian Milewski, Mateusz Możdżeń (38′ Lukas Gressak), Tomasz Nawotka – Olaf Nowak, Giorgi Gabedawa (46′ Vamara Sanogo)

Śląsk: Jakub Słowik – Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Wojciech Golla, Łukasz Broź – Augusto, Michał Chrapek – Robert Pich (82′ Damian Gąska), Krzysztof Mączyński (71′ Mateusz Radecki), Mateusz Cholewiak – Marcin Robak (87′ Arkadiusz Piech)

Żółte kartki: Lukas Gressak, Sebastian Milewski, Michael Heinloth (Zagłębie) oraz Michał Chrapek, Krzysztof Mączyński (Śląsk)

Sport.RIRM

drukuj