Sensacyjna klęska Barcelony! Grali najsilniejsi w Europie!

FC Barcelona przegrała na wyjeździe z Valladolid 0:1 w meczu 27. kolejki Primera Division. Potknięcie mistrzów Hiszpanii wykorzystało Atletico Madryt, które pokonało Celtę Vigo. W Bundeslidze pewne zwycięstwo odniósł Bayern Monachium. W ostatnim dzisiejszym meczu Premier League Chelsea rozbiła u siebie Tottenham 4:0.

Podopieczni Gerardo Martino zagrali dziś bardzo słabo. Blaugrana jak zwykle długo utrzymywała się przy piłce, jednak przez 90 minut żaden z piłkarzy nie zdołał pokonać Diego Marino. Nokautujący cios gospodarze zadali w 17. minucie spotkania. Po słabym strzale Javiera Guerry piłka odbiła się od jednego z Katalończyków i wylądowała pod nogami Fausto Rossiego. Włoch nie miał problemów z pokonaniem zaskoczonego Valdesa. Nieporadne ataki piłkarzy Barcelony mogły zemścić się na nich w 84. minucie meczu. Oskrzydlającą akcję niecelnym strzałem zakończył jednak Gonzalez.

Wpadkę Blaugrany wykorzystali zawodnicy Atletico Madryt, pokonując na wyjeździe Celtę Vigo 2:0. Choć w pierwszej odsłonie przeważali piłkarze ze stolicy, nie przyniosło im to żadnej zdobyczy bramkowej. Zwycięstwo gościom zapewnił David Villa, który w 62. i 64. minucie pokonał Rodrigueza.

Do 63. minuty z Wolfsburgiem nieoczekiwanie remisował Bayern Monachium. Po bramce Naldo goście po raz drugi w sezonie musieli odrabiać straty. W dość przypadkowych okolicznościach do remisu doprowadził Shaqiri. Chwilę później mistrzowie Niemiec zagryźli Wilki na Volkswagen Arenie. Bawarczycy zdobyli 5 goli w ciągu 18. minut. Do bramki Benaglio dwukrotnie trafiali Mueller i Mandzukić. Jedno trafienie dołożył Franck Ribery.

Ze względu na ćwierćfinały Pucharu Anglii ligowe mecze ominęły dziś Arsenal, Everton i Manchester City. W najciekawszym spotkaniu Chelsea podejmowała u siebie Tottenham. Gospodarze wygrali ostatecznie 4:0. Przez pierwsze 45 minut goście dzielnie stawiali opór. Podopieczni Jose Mourinho strzelanie rozpoczęli w 56. minucie. Na 1:0 trafił Eto’o. Chwilę później za faul w polu karnym arbiter wyrzucił z boiska Kaboula. Jedenastkę na gola zamienił Hazard. W końcówce dwie bramki Demby Ba dobiły bezradnych piłkarzy Tottenhamu.

Valladolid – FC Barcelona 1:0 (1:0)